RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francja chce wprowadzić zakaz hodowli norek na futra

Czołowe organizacje praw zwierząt zapowiedź tę nazwały „historycznym zwycięstwem” (fot. Shutterstock)

Francja ma zdecydować o wprowadzeniu stopniowego zakazu wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach. Nie będzie można hodować norek na futra oraz trzymać delfinów w niewoli w parkach morskich.

Już kilkanaście państw europejskich zakazało hodowli zwierząt futerkowych

Wiele państw europejskich już całkowicie zakazało hodowli zwierząt futerkowych. Inne wprowadziły ostre regulacje czyniące produkcję futer...

zobacz więcej

Francuska minister ekologii Barbara Pompili oświadczyła, że zmieniło się podejście do dzikich zwierząt. Wskazała, że „nadszedł czas, aby fascynacja naszych przodków tymi dzikimi istotami nie oznaczała już, że trafiają one do niewoli”.

Zapowiedziała, że Francja będzie stopniowo wprowadzać zakaz wykorzystywania zwierząt w wędrownych cyrkach w ramach szeroko zakrojonych nowych środków dotyczących dobrostanu zwierząt. Będzie wprowadzony zakaz hodowli norek na futra oraz trzymania delfinów i orek w parkach morskich.

Nie podano harmonogramu zmian, ale ma to być plan na kolejne lata. Nowe przypisy nie obejmą ogrodów zoologicznych i innych stałych atrakcji lub pokazów.

Rząd ma przygotować pomoc w wysokości 8 mln euro dla cyrków i parków morskich, by mogły wdrożyć nowe przepisy. Czołowe organizacje praw zwierząt zapowiedzi nazwały „historycznym zwycięstwem”.

źródło:
Zobacz więcej