RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier Morawiecki spotkał się z „cieszyńskim księciem” MMA

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z zawodnikiem mieszanych sztuk walki Janem Błachowiczem (fot. KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z zawodnikiem mieszanych sztuk walki Janem Błachowiczem. Jak napisał szef rządu w mediach społecznościowych, rozmawiali o sportowej codzienności i planach na przyszłość. Błachowicz w niedzielę w Abu Zabi wygrał walkę o pas mistrzowski Ultimate Fighting Championship, najbardziej prestiżowej organizacji Mixed Martial Arts (mieszane sztuki walki) na świecie.

„Legendarna Polska siła! Książę Cieszyna!”. Premier gratuluje Błachowiczowi

Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC; to była biało-czerwona noc w Abu Zabi; Nie możemy sobie...

zobacz więcej

„Rano odwiedził mnie sam Mistrz! Jan Błachowicz, nowy król, czy jak wolą branżowi specjaliści, książę MMA z Cieszyna, to nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek” – napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

„Porozmawialiśmy trochę przy kawie o sportowej codzienności i wielkich planach na przyszłość, ale też pożartowaliśmy i obejrzeliśmy piękny mistrzowski pas federacji UFC (robi wrażenie!). Chciałbym codziennie spotykać ludzi z taką pasją i determinacją jak Jan! Dziękuję, Mistrzu!” – dodał.

Jan Błachowicz w niedzielę nad ranem polskiego czasu w Abu Zabi wygrał walkę o pas mistrzowski UFC. Rywalem Polaka w pojedynku o wakujący pas w wadze półciężkiej był Amerykanin Dominick Reyes. Błachowicz zwyciężył przed czasem, pokonując przeciwnika pod koniec drugiej rundy.

37-letni Błachowicz stał się drugim reprezentantem Polski – po Joannie Jędrzejczyk – który sięgnął po pas mistrzowski UFC w mieszanych sztukach walki. Jędrzejczyk przez ponad dwa lata była mistrzynią UFC wagi słomkowej.

„Cieszyński książę”, jak nazywany jest Błachowicz, w UFC występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

źródło:
Zobacz więcej