RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ukradli ferrari warte ponad milion zł. Z Mielna odjechali na wschód [WIDEO]

Ferrari 488 Spider warte ponad milion złotych zniknęło z parkingu ośrodka wypoczynkowego w Mielnie. Akcję złodziei uchwyciła parkingowa kamera. Do ich zatrzymania zaangażowano Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Szczecinie. Wpadło dwóch mężczyzn i młoda kobieta. – Miała udział w kradzieży kluczyków właścicielowi – dowiedział się portal tvp.info.

Ukradli dwa luksusowe mercedesy w Niemczech. Chcieli je sprzedać w Poznaniu

Czterech mężczyzn włamało się do wypożyczalni samochodowej w Niemczech, skąd ukradli dwa luksusowe samochody. Przyjechali do Polski, a skradzione...

zobacz więcej

Kradzież, którą widać na nagraniu, wydarzyła się 2 sierpnia 2020 roku około godziny 13 na parkingu ośrodka wypoczynkowego w Mielnie. Złodzieje odjechali samochodem marki Ferrari 488 Spider o wartości ponad miliona złotych. – Kiedy policjanci ruszyli na poszukiwania odkryli, że samochód pojechał na wschód i jeszcze tego samego dnia przekroczył granicę – mówi portalowi tvp.info st. asp. Rafał Skoczylas z KMP w Koszalinie.

Analiza monitoringu wykazała, że funkcjonariusze mają do czynienia z „profesjonalistami”. Mężczyzna, który wsiadł do auta i odjechał, pod pachą miał reklamówkę ze specjalnym sprzętem wykorzystywanym przy tego rodzaju kradzieżach. Miał też klucz do samochodu, który wcześniej ukradła właścicielowi 20-letnia wspólniczka. Oddalił się ferrari w kierunku Trójmiasta, a potem Warmii i Mazur. Przez całą drogę auto było pilotowane przez inny samochód prowadzony przez członka złodziejskiej grupy. Taki samochód ma za zadanie m.in. uzupełniać paliwo i odwracać uwagę policji.

Dzięki monitoringowi, współpracy właściciela i zaangażowaniu internautów sprawa posunęła się przodu. Akcję zatrzymania sprawców przeprowadzono równolegle na terenie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Tego samego dnia w ręce kryminalnych wpadło dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnia kobieta. To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Mężczyźni byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. W przypadku kobiety był to jej przestępczy debiut.

Jednego ze sprawców w Świnoujściu zatrzymali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie. Podczas przeszukań znaleziono narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Zatrzymanych przewieziono do Koszalina. Cała trójka trafiła na trzy miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia. Samochód wciąż jest poszukiwany. Także przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

źródło:
Zobacz więcej