RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trump wystraszył dziewczynkę? CNN: Wybuchnęła płaczem

Donald Trump (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Po gorącej debacie prezydenckiej w USA trwa spór o to, kto był zwycięzcą politycznego starcia. Dziennikarze lewicowej stacji CNN przekonują, że lepiej wypadł kandydat Demokratów Joe Biden. Jeden z prowadzących studio stwierdził nawet, że Donald Trump swoją postawą tak bardzo przestraszył jedną z małych dziewczynek, że ta z płaczem odbiegła od telewizora i schowała się do łóżka.

Pierwsze sondaże i „zamknij się” na debacie wyborczej. „Biden zrobił to świadomie”

Po pierwszej debacie prezydenckiej w USA media najczęściej cytują słowa Joe Bidena, który powiedział do Donalda Trumpa „zamknij się”. – To, co może...

zobacz więcej

Dziennikarz stacji CNN Jake Tapper poinformował widzów, że po debacie dostaje wiele sygnałów od Amerykanów z całego kraju.

– Moja znajoma w Kansas City oglądała swoją pierwszą debatę z córką z szóstej klasy, gdy ta wybucha płaczem i pobiegła do łóżka – relacjonował Tapper.

Dziennikarz stwierdził, że dziewczynka była przerażona tym, co zobaczyła w wykonaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

W sieci pojawiła się już fala komentarzy w tej sprawie. Internauci podkreślają, że media w USA włączają się w spór, rozpowszechniając także najnowsze sondaże. Już kilka godzin po debacie w sieci zaczęły bowiem krążyć wyniki dziesiątek badań. Część z nich pokazuje, że zwycięzcą starcia kandydatów na urząd prezydenta był Trump, a inne że Biden. Które z nich są bliższe prawdzie?

– Sondaże są elementem kampanii. To coraz bardziej widoczne jest w Polsce i Europie, ale już od dawna działa w Stanach Zjednoczonych – skomentował w rozmowie z portalem tvp.info Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

Płonące auta i kradzieże. CNN napisało o pokojowym proteście

W stanie Wisconsin okradane są sklepy, a służby przyznają, że są już pierwsze ofiary śmiertelne. Na miejsce wysłano Gwardię Narodową. Gdy za...

zobacz więcej

– Pewne jest to, że ta debata nie przesądzi o wyniku, a także iż nie przegrał jej Donald Trump. Przy tak ogromnej sile i poparciu mediów dla Joe Bidena, realna porażka Trumpa byłaby znacznie mocniej pokazana. Skoro eksponowana jest delikatnie, to znaczy, że Trump zaliczył miękkie lądowanie – uważa Czarnecki.

O amerykańskiej stacji CNN głośno było ostatnio pod koniec sierpnia. W stanie Wisconsin okradane były wówczas sklepy, a służby przyznawały się do identyfikacji pierwszych ofiar śmiertelnych. Tragiczne skutki były związane z zamieszkami lewicowych ekstremistów i demonstracjami ruchu Black Lives Matter.

Na miejsce wysłano nawet Gwardię Narodową. Gdy za plecami dziennikarza CNN widać było płonące auta, stacja napisała na pasku, że protest jest „ognisty, ale w większości pokojowy”.

źródło:
Zobacz więcej