RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

KNF na listę ostrzeżeń wpisała dwa podmioty prowadzące giełdę kryptowalut

Wobec tych dwóch spółek zostało złożone do Prokuratury Okręgowej w Toruniu (fot. Shutterstock/Marcin Smolinski)

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały dwie spółki z Torunia: BTCDuke oraz Tygrysia Maska – poinformowała Komisja. Spółki prowadzą giełdę kryptowalut.

Zatrzymano oszusta, który obiecywał ogromne zyski z kryptowalut. Oszukał kilkadziesiąt osób

Śląscy policjanci zatrzymali 33-latka z Warszawy, prowadzącego firmę, która zajmowała się szkoleniami na temat ktyptowalut i obrotu nimi. Według...

zobacz więcej

Komisja wyjaśniła, że wobec tych dwóch spółek zostało złożone do Prokuratury Okręgowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ustawy o usługach płatniczych. Chodzi o nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

Jak wynika ze strony btcduke (giełda kryptowalut), spółka Tygrysia Maska jest jednym z podmiotów prowadzących tę platformę.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się tutaj.

źródło:

Zobacz więcej