RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarł autor słynnej piosenki Elvisa Presleya

W ostatnich latach Davis współpracował z Bruno Marsem (fot. Kevin Winter/Getty Images for NBC)

W wieku 78 lat zmarł we wtorek amerykański muzyk Mac Davis, autor m.in. słynnych piosenek „In The Ghetto” i „A Little Less Conversation”, wykonywanych przez Elvisa Presleya – poinformował wieloletni menadżer artysty Jim Morey.

Nie żyje aktorka Diana Rigg. Była żoną Bonda, wystąpiła w „Grze o Tron”

W wieku 82 lat odeszła brytyjska aktorka Diana Rigg. Zmarła na raka po kilku miesiącach od zdiagnozowania choroby – poinformowała jej córka i...

zobacz więcej

Davis zmarł w wyniku komplikacji po operacji serca.

Choć Davis odniósł ogromny sukces pisząc hity dla Elvisa, sam także stał się gwiazdą muzyki country i pop. Jego piosenki, takie jak nominowana do nagrody Grammy „Baby Don't Get Hooked on Me”, zajmowały pierwsze miejsca w 1972 r., obok „Stop and Smell the Roses” i „Rock N Roll (I Gave You the Best Years of My Life)” – podał brytyjski magazyn muzyczny „NME”.

Davis był również aktorem; ma swoją gwiazdę w Hollywodzkiej Alei Gwiazd.

Napisany w 1969 r. utwór „In The Ghetto” okazał się największym sukcesem Davisa; wykreowana przez Elvisa piosenka, opowiadająca o chłopaku z getta w Chicago, który wchodzi w konflikt z prawem i ginie, znalazła się na drugim miejscu listy Hot 100 i doczekała się wersji ponad 170 artystów, w tym Dolly Parton, Nicka Cave'a, Tracy Chapman i The Cranberries.

W ostatnich latach Davis współpracował z gwiazdą popu, soulu i R&B Bruno Marsem.

źródło:

Zobacz więcej