RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczekanie i ujadanie na warszawskiej „patelni”. LGBT kontra „Stop LGBT” [WIDEO]

Niecodzienna sytuacja w centrum Warszawy (fot. Twitter/Dariusz Matecki)

Śpiewy, krzyki i gwizdy aktywistów LGBT nie przerwały zbiórki podpisów wolontariuszy Krucjaty Młodych, którzy chcą skierować do parlamentu obywatelski projekt ustawy „Stop LGBT”. Happening prowadzony przy stacji metra Centrum w Warszawie próbowano więc zagłuszyć... szczekaniem i ujadaniem. „To ta słynna tolerancja?” – pyta Dariusz Matecki, szczeciński radny, który opublikował nagrania z wydarzenia.

Aktywistka LGBT przyznaje: Ludzie boją się naszego działania

Niektóre osoby mówiły, że boją się naszego działania, bo na przykład ich ojciec zaczyna reagować coraz bardziej skrajnie, że na przykład boją się,...

zobacz więcej

Katolicka młodzież zrzeszona w Krucjacie Młodych zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą prowadziła w sobotę w centrum stolicy, nazywanym potocznie „patelnią”. Jak podkreślają, projekt „Stop LGBT” ma stanowić obronę tradycyjnej rodziny i moralności publicznej.

Na miejscu happeningu pojawili się także młodzi sympatycy środowisk LGBT, którzy tańczyli i śpiewali tuż przed wolontariuszami Krucjaty Młodych. Gdy nie udało im się zakłócić w ten sposób akcji, doszło do dosyć niecodziennej sytuacji.

Aktywiści LGBT zaczęli szczekać na wolontariuszy. Całe zajście było transmitowane na żywo na stronie Krucjaty Młodych.

„To nie tylko dosłowne szczekanie, zezwierzęcenie poszło dalej – to plucie na tych chłopaków, to wyrywanie im flag, to agresja. To ta słynna tolerancja?” – zastanawia się na Twitterze Dariusz Matecki.

źródło:
Zobacz więcej