RAPORT

Pogarda

Piontkowski: Idioci sprofanowali budynek MEN. Mamy nagrania

Najnowsze

Popularne

Nieznani sprawcy pomazali sprayem budynek Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Szef MEN Dariusz Piontkowski wyraził oburzenie tym aktem huligaństwa. – Budynek sprofanowali idioci, barbarzyńcy. W tym budynku przed laty męczeni byli polscy bohaterowie – mówił minister.

Niszczył i podpalał mienie nadleśnictwa. „Motyw polityczny też jest rozważany”

Człuchowska policja zatrzymała 50-latka z gminy Czarne (Pomorskie), któremu zarzucono m.in. podpalenie, a także zniszczenie mienia należącego do...

zobacz więcej

Jak mówił minister Piontkowski, w z wtorku na środę trójka zamaskowanych osób „dokonała aktu wandalizmu na budynku, który zajmuje szczególne miejsce w naszej historii, gdzie męczeni byli przez gestapo polscy więźniowie, budynek przetrwał wojnę”.

Sprawców wandalizmu Piontkowski nazwał „idiotami i barbarzyńcami”, co tłumaczył tym, że tak nazywać trzeba tych, którzy niszczą zabytki.

Zaapelował też o pomoc w ustaleniu danych sprawców. – Mamy zdjęcia z monitoringu, które wyraźnie pokazują, że zrobili to z pełną premedytacją, nie był to akt desperacji, wzburzenia emocjonalnego, tylko zaplanowana akcja. Widać moment, kiedy malują napisy na ścianie budynku – oznajmił.

Dodał, że usuniecie tych napisów będzie kosztowało co najmniej kilka tysięcy złotych. – Mamy nadzieje, że policja ich złapie a sąd ukaże, by kolejni barbarzyńcy nie niszczyli polskich budynków. Mam nadzieje ze to wywoła powszechne oburzenie – dodał.

Na budynku MEN pojawiło się kilka napisów, m.in. imiona oraz napis „LGBT”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej