RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier wspomina Kornela Morawieckiego. Wzruszający wpis i odsłonięcie tablicy [WIDEO]

Wspominam dzisiaj mego Tatę. To już rok minął, kiedy odszedł do lepszego, jak wierzymy, świata – pisze premier Mateusz Morawiecki, wspominając swojego ojca, Kornela. Premier wziął dziś udział w uroczystościach, podczas których odsłonił tablice pamiątkową poświęconą pobytowi Kornela Morawieckiego oraz innych członków Solidarności Walczącej w areszcie przy ul. Rakowieckiej.

Pierwsza rocznica śmierci Kornela Morawieckiego

Rok temu, 30 września 2019 r., zmarł Kornel Morawiecki, działacz opozycji antykomunistycznej, legendarny lider „Solidarności Walczącej”, kandydat...

zobacz więcej

„Im więcej Go dzisiaj wspominam, tym bardziej doceniam wszystko, co dla mnie, dla nas, dla Polski uczynił. Wraz z ojcowską miłością przekazywał mi wartości, które pozwoliły stać się takim człowiekiem, jakim jestem. Uczył mnie szacunku dla drugiego człowieka wraz z jego odmiennością, kulturą, wartościami” – wspomina dalej.

Jak czytamy, Morawiecki nauczył się od ojca patriotyzmu, zwłaszcza tego budowanego na co dzień ciężką i żmudną pracą.

„Często dawał zadania do wykonania trudne, bardzo trudne, ale osiągalne dla mnie. I kiedy w stanie wojennym Ojciec ukrywał się, to poczucie odpowiedzialności, które mi zaszczepiał – bardzo się przydało” – wspomina Mateusz Morawiecki

We wspomnieniu ojca premier pisze, że ten wprowadzał go w świat historii, polityki, filozofii.

„Bolał nad tym, że w III RP elity polityczne tak łatwo zapomniały o idei Solidarności. Coraz bardziej odstawał od rzeczywistości postkomunizmu, w której dominował fałsz, obłuda, kłamstwo i zdrada” – pisze dalej.

„Kiedy odwiedziłem Tatę ostatni raz w szpitalu, ledwie mógł wykrztusić kilka słów. Usłyszałem, że pomimo tarć, kłótni i niechęci, trzeba dążyć do zgody narodowej, do porozumienia w kluczowych sprawach. Ta Jego wola jest dla mnie drogowskazem” – wspomina premier Kornela Morawieckiego.

źródło:
Zobacz więcej