RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Alerty IMGW dla kilku województw. Tym razem nie chodzi o burze

Gdzie obowowiązują alerty? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla południowych województw kraju. Na tym obszarze nastąpi też gwałtowny wzrost stanów wody. Instytut alarmuje, że pod Wrocławiem w zlewni Ślęzy wezbranie spowoduje przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Azot, fosfor. Co jeszcze wpadło do Wisły ze ściekami?

300 ton azotu i 30 ton fosforu trafiło łącznie do Wisły wraz ze ściekami zrzucanymi przez stołeczne MPWiK po awarii kolektora od 29 sierpnia do 22...

zobacz więcej

Ostrzeżenia przed opadami dotyczą województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie opadów od 30 mm do 50 mm.

Alerty obowiązują do późnych godzin wieczornych w środę lub do czwartkowego poranka. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW wydał również ostrzeżenia hydrologiczne, dla południowych obszarów kraju. Alerty hydro pierwszego stopnia pokrywają się z alertami meteorologicznymi. Tylko pod Wrocławiem w zlewni Ślęzy obowiązuje alert drugiego stopnia, tam woda może przekroczyć stany ostrzegawcze.

Dziś synoptycy nie przewidują burz.

źródło:
Zobacz więcej