RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kiedy decyzje o składzie rządu? „Kwestia kilkunastu godzin”

Niebawem okaże się, czy prezes PiS obejmie tekę wicepremiera (fot. Forum/Bartosz Frydrych)

Prosiłbym, żeby jeszcze chwilę poczekać. To kwestia kilkunastu godzin, żeby wszystkie informacje na temat rządu i kwestii personalnych były jasne – mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS.

Porozumienie zatwierdziło kandydatów do nowej Rady Ministrów

Jarosław Gowin otrzymał rekomendację władz Porozumienia na urząd ministra rozwoju w randze wicepremiera w nowej Radzie Ministrów, a Michał Cieślak...

zobacz więcej

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że w ciągu kilkunastu najbliższych godzin powinniśmy poznać nowy skład Rady Ministrów.

Szef KW PiS był dopytywany, czy zgodnie z opublikowanym w „Rzeczpospolitej” zdjęciem Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu jako wicepremier.

„Pierwsze słyszę, żeby „Rzeczpospolita” była biuletynem rządowym, prosiłbym, żeby jeszcze chwilę poczekać” – mówił Sobolewski. „To kwestia kilkunastu godzin, żeby wszystkie informacje na temat rządu i kwestii personalnych były jasne” – dodał.

Dopytywany o spór w Zjednoczonej Prawicy, odpowiedział: „Spór zawsze jest, w każdej rodzinie, a Zjednoczona Prawica jest taką rodziną”.

„Mamy mandat do sprawowania władzy, postulatów, z którymi szliśmy w 2015 i 2019 r. do wyborów (...). Dyskusja, w którą stronę iść, jest za nami” – podkreślił i dodał, że kierunki ZP będą opierać się na podpisanym w sobotę porozumieniu.

Pytany, co znajdzie się w planach ZP, odpowiedział, że „na pewno będzie kontynuacja reformy sądownictwa”.

„To będzie niedługo prezentowane jako projekty ustaw i będziemy mówić o szczegółach” – powiedział. „Były zapowiedzi w kwestiach gospodarczych, podatkowych. Premier Morawiecki przedstawił rozwiązania uszczelniające podatki” – dodał.

„Na tapecie jest szeroko rozumiane słowo media. To nie jest kwestia zajęcia się mediami, broń Boże. Chcemy, by w tym roku ten temat zaistniał w przestrzeni medialnej i ustawodawczej” – zaznaczył równocześnie.

źródło:
Zobacz więcej