RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Relacje świadków z ataku nożowniczki w liceum. „Mój kolega rzucił w nią krzesłem”

Dziewczyna miała dwa noże kuchenne (fot. Forum/Tomasz Gawalkiewicz)

Pisała o krwi spływającej na podłogę. Dołączyła do tego wpisu zdjęcie nóg prawdopodobnie innej uczennicy, która chodzi do tej szkoły – powiedział jeden z uczniów zielonogórskiego liceum, w którym 16-latka zaatakowała nożem rówieśników. – Potem było słychać okrzyki, że ktoś atakuje kogoś nożem. Wtedy zamknęliśmy się w klasie – opowiada inny świadek.

Zielona Góra: Atak nożowniczki w szkole. Trwa akcja służb

Nastoletnia dziewczynka zaatakowała nożem trzy nastolatki w szkole w Zielonej Górze. Na miejscu trwa akcja służb. Do zdarzenia doszło podczas...

zobacz więcej

We wtorek nad ranem w V Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze 16-letnia uczennica zaatakowała nożem innym uczniów. 16-latka prawdopodobnie z domu zabrała dwa noże kuchenne i przyszła z nimi do szkoły. Zraniła nimi trzy przypadkowe dziewczyny. Dwie w plecy, a jedną w okolice łuku brwiowego.

Nastolatka zastała zatrzymana w szkole przez nauczycieli i krótko potem przekazana wezwanym na miejsce policjantom. Lekcje zostały przerwane i odwołane. Dyrektorka V LO w Zielonej Górze powiedziała, że 16-latka, która zraniła inne nastolatki, jest jedną z najlepszych uczennic w tej szkole, z którą nigdy wcześniej nie było problemów wychowawczych.

Lokalne media przedstawiły relację uczniów, którzy byli świadkami tego ataku. Mówią, że dzień przed napaścią 16-latka zamieściła w mediach społecznościowych wpisy, które sugerowały, że może się stać coś złego. Miała pisać m.in. o krwi na podłodze.

„Zaniepokojeni koledzy przekazali te wiadomości nauczycielom w szkole, a ci dzisiaj podjęli z uczennicą rozmowy. Niestety, w ich trakcie miała ona uciec i zaatakować innych uczniów” – relacjonuje „Głos Wielkopolski”.

„Głębokie rany kąsane szyi i twarzy”. Amstaff prawie zagryzł dziecko

Pies zaatakował 12-letniego chłopca w Przemyślu. Poszkodowany trafił do szpitala. – Jego stan jest poważny – powiedziała rzeczniczka przemyskiej...

zobacz więcej

– Na początku usłyszeliśmy hałas w szkole. Myśleliśmy, że to ktoś ucieka z lekcji. Potem było słychać okrzyki, że ktoś atakuje kogoś nożem. Wtedy zamknęliśmy się w klasie. Ta dziewczyna wbiegła do środka. Zaczęły się krzyki. Mój kolega rzucił w nią krzesłem, wtedy wybiegła – powiedział gazecie Kacper, świadek ataku.

– Akurat w czasie lekcji wyszedłem do toalety. Wtedy usłyszałem krzyki. Gdy wyszedłem na korytarz, zauważyłem biegnących ludzi. Nigdy nie widziałem takiej paniki, to były ze trzy klasy. Wtedy usłyszałem, że ktoś atakuje nożem. Wmieszałem się w tłum i rozbiegliśmy się po szkole. Gdy dotarłem do swojej klasy, zauważyłem tylko, że jedna z koleżanek ma na głowie ślad po nożu – powiedział inny uczeń Miłosz.

Jeszcze inny świadek stwierdził, że nastolatka „pisała o krwi spływającej na podłogę. Dołączyła do tego wpisu zdjęcie nóg prawdopodobnie innej uczennicy, która chodzi do tej szkoły” – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej