RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włóczkersi pomagają afgańskim dzieciom. Wydziergali dla nich ubrania [GALERIA]

O akcji poinformowano platformę Twoje Info przez e-mail twojeinfo@tvp.pl (fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio)

Włóczkersi od wiosny tego roku wydziergali dla afgańskich dzieci półtorej tony ubrań. Już jutro o godz. 9:30 wolontariusze Fundacji „Redemptoris Missio” spakują dzieła działającego przy niej klubu Włóczkersów do kartonów i transport pomocy humanitarnej wyruszy do Afganistanu. Informację o akcji dostaliśmy na platformę Twoje Info.

„Warszawiacy. Fotografie Mikołaja Grynberga” w Muzeum Warszawskiej Pragi

Zbiór 27 fotografii Mikołaja Grynberga, jednego z wybitnych współczesnych fotografów związanych z Warszawą, trafił właśnie do zbiorów Muzeum...

zobacz więcej

Czas izolacji szczególnie sprzyjał robieniu na drutach. Tym razem wśród wysłanych rzeczy znalazło się blisko 10 tys. czapeczek, 2 tys. par skarpetek, 1,5 tys. sweterków i 2 tys. szalików. Czapki mają pompony i kolorowe paski, aby – jak mówią dziergające panie, dodać dzieciom nieco radości.

Dary wyruszą z Poznania na lotnisko wojskowe do Powidza, a następnie wojskowym samolotem do bazy w Bagram. Tam z początkiem listopada pomoc rozdadzą polscy żołnierze oraz pracownicy miejscowej organizacji Panah Charity Foundation.

„Polacy pomagają w Afganistanie już od 10 lat. To wtedy polscy żołnierze, którzy pełnili w tym kraju misję stabilizacyjną opowiedzieli nam o smutnym losie dzieci, które widują zimą w bardzo lekko ubrane. Wynika to z biedy jaka panuje w tym kraju w wyniku trwającej od ponad 30 lat wojny. Wielu ludzi w Polsce wzruszył los afgańskich dzieci” – zdradzili nam Włóczkersi.

Światowy Dzień Serca. Zespół Pectus przygotował specjalny utwór [WIDEO]

Choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią nadal najczęstszą przyczynę zgonów na świecie. Z okazji Światowego Dnia Serca zespół Pectus...

zobacz więcej

W siedzibie Fundacji powstał bank wełny. Trafia do niego włóczka od osób, które posiadają wełnę, ale już nie dziergają.

Można ją przesłać lub przynieść. Adres: Fundacja Redemptoris Missio” ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań.

Do tej pory do Afganistanu trafiło 100 tys. wydzierganych przez Włóczkersów czapek. Potrzebne są nadal ciepłe, nowe ubrania oraz włóczka.

źródło:
Zobacz więcej