RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Zamiast dużo o tym mówić, realnie obniżamy podatki [WIDEO]

Inni tylko mówią o konieczności obniżania podatków. My je sukcesywnie i realnie obniżamy – mówi w zamieszczonym w sieci wideo premier Mateusz Morawiecki.

Rzeczniczka PiS: Rada Koalicji zaakceptowała skład rządu

Na posiedzeniu Rady Koalicji ostatecznie zaakceptowano skład rządu – poinformowała we wtorek po południu, po zakończeniu posiedzenia rady,...

zobacz więcej

– Żeby osiągnąć sukces w biznesie, ciężka praca to podstawa, ale nie mniej ważne jest zaufanie i dotrzymywanie umów. To również zasada odpowiedzialnej polityki – mówi premier na nagraniu.

– Obiecaliśmy polskim przedsiębiorcom niższe i prostsze podatki i dotrzymujemy umowy – kontynuuje i dodaje: Najpierw obniżyliśmy CIT Z 19 na 15, a teraz do 9 procent.

Dalej Morawiecki wyjaśnia, że rząd podwyższa do 2 mln euro, a więc prawie dwukrotnie, limit przychodów pozwalający na skorzystanie z tego niższego CIT. – To oznacza niższe podatki dla 11 mln podatników, głównie mały i średnich przedsiębiorców – podkreśla szef rządu.

– Zasada w estońskim CIT jest prosta: jeśli dochód zostaje w firmie, wtedy stawka podatku spada do zera – mówi Morawiecki i dodaje, że do tej pory obejmował on tylko mikro i małe przedsiębiorstwa, nieprzekraczające limitu 50 mln zł, podczas gdy teraz wyniesie on 100 mln zł.

– Od teraz limit uproszczonego rozliczenia PIT zostanie podwyższony aż ośmiokrotnie, do 2 mln zł. Z ryczałtu będą mogły skorzystać nowe grupy zawodowe, a wiele kolejnych zawodów będzie płacić obniżone stawki – mówi premier. Co, jak dodaje, oznacza, że skorzystać z nich będzie mogło 180 tys. firm.

– Inni tylko mówią o konieczności obniżania podatków. My je sukcesywnie i realnie obniżamy – podkreśla Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej