RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przy drodze w Małopolsce wykopano kilkaset pocisków. Wstrzymano ruch

Na miejsce ściągnięto saperów (fot. Policja)

Podczas wtorkowych robót drogowych w miejscowości Rozdziele (Małopolskie) operator wykopał kilka pocisków, a saperzy, którzy przybyli na miejsce znaleźli kolejnych kilkaset sztuk amunicji artyleryjskiej. Droga wojewódzka 993 w tym miejscu jest całkowicie zablokowana.

Wielka ewakuacja w Warszawie. Na miejscu są saperzy

O godzinie 6 nad ranem w niedzielę rozpoczęło się usuwanie niewybuchu, odnalezionego podczas budowy II linii metra w Warszawie. Ewakuowano półtora...

zobacz więcej

Informacje przekazała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Według jej relacji, pracownik firmy wykonującej roboty wzdłuż drogi wojewódzkiej 993 poinformował policjantów o tym, że podczas prowadzonych wykopów znalazł kilka pocisków.

Prace zostały wstrzymane, a na miejsce skierowano policjanta z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Policjanci zabezpieczyli znalezisko i wezwali na miejsce patrol rozminowywania.

Z uwagi na zagrożenia wybuchem podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu ruchu drogowego na tym odcinku. Po przybyciu na miejsce saperów okazało się, że w tym miejscu jest kilkaset sztuk amunicji artyleryjskiej. Saperzy wydobyli spod ziemi co najmniej 260 pocisków artyleryjskich i kilkadziesiąt pocisków moździerzowych.

– Saperzy ciągle pracują. Droga wojewódzka 993 w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Policjanci uczestników ruchu drogowego kierują na objazdy. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin – podała Katarzyna Cisło.

źródło:
Zobacz więcej