RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sobolewski o Mosbacher: Na miejscu Trumpa podziękowałbym za taką pomoc

„Postęp dokonuje się bez względu na wszystko” – przekonuje Georgette Mosbacher (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Na miejscu prezydenta Donalda Trumpa szybko podziękowałbym za pomoc ambasador Mosbacher – tak Krzysztof Sobolewski z PiS odniósł się do wypowiedzi Georgette Mosbacher. We wtorkowym wywiadzie ambasador USA komentowała kwestię ochrony środowisk LGBT w Polsce, oceniając, że nasz kraj „stoi po złej stronie historii”.

Mosbacher o LGBT w Polsce. Z rządem nie rozmawia, bo „wystarczy przejrzeć jej Twittera”

W kwestii LBGT jesteście po złej stronie historii – oświadczyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, odnosząc się do listu kilkudziesięciu...

zobacz więcej

W rozmowie z WP.pl ambasador USA była pytana o list, jaki kilkudziesięciu ambasadorów w Polsce wystosowało z apelem w obronie środowisk LGBT. Mosbacher zadeklarowała, że nie zamierza wywierać presji na polski rząd, ale – jak oceniła – „postęp dokonuje się bez względu na wszystko”.

Dyplomatka mówiła m.in. o tym, że sprawy, „które nas różnią”, wpływają na inwestycje i decyzje militarne amerykańskiego Kongresu. Stwierdziła też, że Polska „w kwestii LGBT jest po złej stronie historii”.

– Nie jest tajemnicą, że wielu kongresmanów jest bardzo zaangażowanych w sprawy LGBT. Tutaj nie ma znaczenia, co ja myślę – to oni stanowią prawo i rozdzielają pieniądze – podkreśliła Mosbacher i dodała, że w kwestii LGBT Donald Trump i jego konkurent w wyborach prezydenckich Joe Biden są zgodni.

„Pani ambasador Georgette Mosbacher stara się pomóc prezydentowi Trumpowi, ale na miejscu pana prezydenta szybko podziękowałbym za taką pomoc, gdyż grozi to, że znajdzie się po złej stronie historii” – skomentował szef Komitetu Wykonawczego PiS, poseł Krzysztof Sobolewski.

źródło:
Zobacz więcej