RAPORT

Pogarda

Gdańsk: Atak na furgonetkę „Stop Pedofilii” [WIDEO]

Furgonetka „Stop Pedofilii” kolejny raz obiektem agresji (fot. yt/ Fundacja Pro Tv)
Furgonetka „Stop Pedofilii” kolejny raz obiektem agresji (fot. yt/ Fundacja Pro Tv)

Najnowsze

Popularne

„Z toyoty wyskoczył mężczyzna, który zablokował przejazd, wybiegając przed maskę furgonetki. Najpierw podbiegł od strony kierowcy i wyłamał lewe lusterko. Po tym wyrywał tablicę rejestracyjną” – czytamy we wpisie na stronie Fundacji Pro-Prawo do Życia, w którym opisany jest atak na furgonetkę „Stop Pedofilii” w Gdańsku. To kolejny atak na działaczy fundacji – wcześniej pojazd fundacji w Warszawie zaatakował m.in. Michał Sz. ps. „Margot”. Gdańska policja potwierdza przebieg zdarzenia i tożsamość napastnika.

„Do tej pory tęczowi bandyci byli bezkarni”. Szef Fundacji Pro o zatrzymaniu „Margot”

– Prokuratura i policja wreszcie zadziałały tak jak należy. Miejsce bandytów jest w więzieniu. Oczywiście, zanim nie zapadnie wyrok sądu, ten...

zobacz więcej

Do ataku doszło w gdańskiej Oliwie w sobotę. „Około godziny 17 jechaliśmy al. Grunwaldzką w kierunku centrum Gdańska. Na wysokości stacji Shell na wjeździe w ulicę Opacką zatrzymała się szara toyota, to było dziwne, więc obawiałem się że może dojść do blokowania” – relacjonuje autor wpisu.

Następnie, jak czytamy, z samochodu wyskakuje mężczyzna, który atakuje furgonetkę m.in. odrywając lusterko od strony kierowcy i tablicę rejestracyjną pojazdu. Wpis uzupełniony jest filmikiem ze zdarzenia, na którym widać – z dwóch różnych perspektyw – jak wyglądał atak mężczyzny. Materiał zawiera wideo nagrane przez kierowcę furgonetki i filmik nagrany przez świadka zdarzenia, pasażera czerwonego auta osobowego widocznego na filmie z furgonu.Po skopaniu pojazdu, oderwaniu z niego tablicy rejestracyjnej, napastnik odchodzi w kierunku blokującej wcześniej przejazd szarej toyoty. Jak udało nam się ustalić pojazd zarejestrowany jest na firmę zajmującą się dystrybucją części i komponentów elektronicznych z siedzibą w gdańskiej Osowie. Próbowaliśmy uzyskać komentarz w tej sprawie, jednak pracownica sekretariatu firmy, gdy dowiedziała się w jakiej sprawie dzwonimy - odmówiła podania jakichkolwiek informacji i rozłączyła się.

„Wjechaliśmy w ulicę Opacką za nim. Wtedy wrócił i wyłamał drugie lusterko, tablicą rejestracyjną bił w szybę pasażera, a później skopał i pogiął maskę pojazdu. Na koniec z dużą siłą uderzył na przednią szybę, która popękała a w miejscu uderzenia pozostał krwawy ślad!” – relacjonuje członek fundacji we wpisie.

Zdemolowano ciężarówkę Fundacji Pro. Nowe informacje w sprawie

Facebookowa strona „Stop Bzdurom” opublikowała zdjęcia z dewastowania furgonetki Fundacji Pro Prawo do Życia, na której widniały hasła kampanii...

zobacz więcej

Napastnik następnie zbiega z miejsca zdarzenia. Wydaje się, że idzie w kierunku czekającej na niego szarej toyoty, ale mija pojazd i, jak stwierdza autor relacji, „biegiem uciekł między bloki tamtejszego osiedla”.

Toyota, wcześniej blokująca przejazd furgonetki, również pośpiesznie oddala się z miejsca zdarzenia. Portal tvp.info ustalił, że biorąca w zdarzeniu szara toyota należy do zarejestrowanej w Gdańsku spółki. Jej przedstawicielka odmówiła podania informacji, kim był napastnik i dlaczego wysiadł z ich służbowego auta.

Działacze fundacji natychmiast wezwali na miejsce policję.

„Policja przybyła dość szybko. Równie szybko pojawił się technik kryminalistyczny. Policjanci odebrali nasze zeznania. Technik zabezpieczył ślady, których było naprawdę sporo. Między innymi krew, ślad obuwia na masce oraz odcinki palców w różnych miejscach na zdemolowanym aucie” – relacjonuje autor wpisu.

Jego zdaniem policja „ma wszelkie potrzebne dane, więc zatrzymanie człowieka, który w momencie ataku wyglądał na osobę pod wpływem środków psychoaktywnych, powinno nastąpić dość szybko”.

Z pytaniem o stan tej sprawy zwróciliśmy się do biura prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. W informacji, którą otrzymaliśmy od st.asp. Kariny Kamińskiej, dowiadujemy się, że „policjanci pracują nad zatrzymaniem sprawcy uszkodzenia samochodu, do którego doszło w minioną sobotę”.

W mailu do redakcji oficer prasowa potwierdziła również, że sprawca zbił czołową szybę w furgonetce fundacji, zniszczył lusterka oraz wgniótł maskę pojazdu. „Policjanci ustalili już tożsamość sprawcy tego przestępstwa, którego zatrzymanie jest kwestią czasu” – podkreśliła st.asp. Kamińska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej