RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus u pacjentki Centrum Onkologii. Zamknięty oddział ginekologiczny

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował we wtorek, że w Podlaskiem zanotowano 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (fot. PAP/EPA)

Białostockie Centrum Onkologii wstrzymało do odwołania przyjęcia na oddział ginekologii onkologicznej, bo koronawirusa potwierdzono u jednej z pacjentek – poinformował szpital. Kwarantanną objęto część personelu medycznego.

Ponad 1300 nowych zakażeń. Wiele nowych ofiar

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych 1326 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich godzinach –...

zobacz więcej

„Pacjentka w stanie ciężkim została skierowana na oddział onkologii ginekologicznej BCO z innego szpitala z wynikiem ujemnym wykonanym w czwartek 24 września. W piątek wystąpiły u niej podejrzane objawy, które nie były adekwatne do choroby zasadniczej. Ponowny test, wykonany w BCO, dał wynik dodatni” – poinformował szpital w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Dodano, że z tego oddziału będą wypisane pozostałe pacjentki, jeśli ich stan zdrowia jest dobry, a te, które wymagają pobytu w szpitalu, będą przeniesione na tę część oddziału, która będzie działać. Pomieszczenia oddziału zostaną poddane dekontaminacji.

Rzeczniczka BCO Monika Mróz powiedziała, że sytuacja jest dość dynamiczna, trwają różne ustalenia, jeśli będą nowe decyzje, szpital o tym poinformuje.

Sytuacja epidemiczna w Podlaskiem

Jedno z największych ognisk koronawirusa w placówkach szpitalnych w regionie pozostaje w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Według danych z wtorku w szpitalu przebywa 32 pacjentów z koronawirusem, chorych jest 31 osób z personelu medycznego, wciąż wstrzymane są przyjęcia na pięć oddziałów.

Z powodu koronawirusa od poniedziałku wszystkie przyjęcia wstrzymał szpital miejski w Białymstoku.

Koronawirus. Liczba ofiar przekroczyła milion

Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez koronawirusa osiągnęła 1 000 555 – poinformował Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

zobacz więcej

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował, że w tym regionie zanotowano 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły kolejne dwie osoby: mieszkanka Augustowa, która przebywała w szpitalu w Białymstoku, i mężczyzna z powiatu białostockiego, który również był hospitalizowany w Białymstoku. Oboje mieli choroby współistniejące.

Łącznie dotychczas w regionie koronawirusa potwierdzono u 1997 osób, zmarło 45 chorych. Wyzdrowiało kolejnych 13 osób (łącznie wyzdrowiało 1318 osób).

Z powodu koronawirusa u jednego z nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, na kwarantannę skierowano dziewięć klas z tej szkoły, a od środy cała szkoła ma pracować w trybie zdalnym – poinformował łomżyński magistrat.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły i z sanepidem. Podjęliśmy decyzję, że od dnia jutrzejszego cała szkoła będzie pracowała w trybie zdalnym” – podaje cytowany w komunikacie zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

W Łomży z powodu koronawirusa u dziecka z przedszkola nr 3, które działa przy Zespole Szkół Specjalnych nr 8, kwarantanną objęto tam ośmioro dzieci i sześcioro pracowników placówki oraz dyrektor. Zajęcia w przedszkolu są zawieszone do końca tygodnia.

źródło:

Zobacz więcej