RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chciała zemścić się na koledze, otruła 25 dzieci. Wyrok śmierci dla przedszkolanki

Dzieci trafiły do szpitala po zjedzeniu owsianki, którą podano im na śniadanie w przedszkolu (fot. Zhang Peng/LightRocket via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Sąd w prowincji Henan w środkowych Chinach skazał na śmierć przedszkolankę Wang Yun, która w marcu ubiegłego roku zatruła 25 dzieci, w wyniku czego jedno z nich zmarło – podały chińskie media. Zatrucie dzieci wstrząsnęło chińską opinią publiczną.

Z chińskiego laboratorium wydostała się bakteria. 3 tys. zakażonych

Z zakładu produkującego szczepionki w chińskim mieście Lanzhou wydostała się bakteria gorączki maltańskiej (brucelozy). Chorobą zakaziło się już co...

zobacz więcej

Dzieci trafiły do szpitala po zjedzeniu owsianki, którą podano im na śniadanie w przedszkolu w mieście Jiaozuo w Henanie. Według sądu Wang dodała do owsianki azotynu sodu, by zemścić się na koledze z pracy, z którym się pokłóciła.

Azotyn sodu jest używany do peklowania mięsa, ale w dużych ilościach może być toksyczny. Jedno z zatrutych dzieci zmarło w styczniu, po 10 miesiącach walki o życie w szpitalu.

Przedszkolanka twierdzi, że chciała otruć tylko nauczyciela i nie brała pod uwagę, że może zaszkodzić dzieciom.

Sąd w Jiaozuo uznał, że Wang kierowała się „nikczemnymi pobudkami”, a jej działanie doprowadziło do poważnych konsekwencji. W poniedziałek kobieta została skazana na śmierć.

Według sądu Wang sięgnęła po azotyn sodu już wcześniej, na początku 2017 r., by otruć swojego męża, z którym kłóciła się o „sprawy życia codziennego”. Mężczyzna doznał wtedy lekkiego zatrucia – przekazał portal Pengpai Xinwen.

Chińskie władze nie ujawniają, ile w kraju wykonuje się wyroków śmierci. Organizacje praw człowieka sądzą, że co roku dochodzi do tysięcy egzekucji. Wyroki wykonywane są przez zastrzyk trucizny albo rozstrzelanie – podała BBC.

źródło:

Zobacz więcej