RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niewybuch na prywatnej posesji. 2 tys. ewakuowanych

To prawdopodobnie niewybuch bomby lotniczej o średnicy ok. 50 centymetrów, który może ważyć nawet 500 kilogramów ( fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
To prawdopodobnie niewybuch bomby lotniczej o średnicy ok. 50 centymetrów, który może ważyć nawet 500 kilogramów ( fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Bombę lotniczą najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej znaleziono na jednej z posesji w Ostrołęce na Mazowszu. Na czas akcji saperów ewakuowanych zostało ok. 2 tys. mieszkańców – przekazał aspirant Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Cyberatak sparaliżował sieć szpitali

Systemy komputerowe jednej z największych w USA sieci szpitali padły ofiarą cyberataku. Atak na długie godziny sparaliżował działanie placówek i...

zobacz więcej

Informację o niewybuchu przy ul. Warszawskiej policjanci otrzymali w poniedziałek ok. godz. 14.30.

– Na miejsce zostali skierowani policyjni pirotechnicy, którzy wstępnie stwierdzili, że to prawdopodobnie niewybuch bomby lotniczej o średnicy ok. 50 cm, który może ważyć nawet 500 kg – tłumaczył.

Wskazał, że akcję wydobycia niewybuchu zaplanowano na wtorek. Rozpoczęła się ona ok. godz. 8 rano. – W promieniu ok. 1,5 tys. m od miejsca ujawnienia niewybuchu mieszkańcu zostali ewakuowani. To około 2 tys. osób – podał.

Podkreślił, że na miejscu pracuje patrol saperski z Orzysza. Niewybuch zostanie przewieziony na poligon wojskowy, gdzie zostanie zdetonowany.

Akcja służb może potrwać kilka godzin.

źródło:

Zobacz więcej