RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Adam Bodnar zakażony. Koronawirus w biurze RPO

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zakażony koronawirusem – ustalił portal tvp.info. Tę informację potwierdziliśmy w biurze RPO. Z naszych informacji wynika, że w warszawskich siedzibach Rzecznika trwa śledztwo epidemiologiczne – pracownicy, którzy mieli kontakt z Bodnarem, zostali oddelegowani do pracy zdalnej. RPO nie chciał skomentować tej sprawy.

Adam Bodnar kończy kadencję. Przypominamy jego kontrowersyjne wypowiedzi [WIDEO]

– Wiele narodów współuczestniczyło w holocauście, w tym też, mówię to z ubolewaniem, naród polski – mówił w 2017 r. Rzecznik Praw Obywatela Adam...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Nasz informator twierdzi, że wiadomość o pozytywnym wyniku testu na Covid-19 u RPO Adama Bodnara przyszła we wtorek. „Wszyscy z pierwszego kontaktu wysłani są na pracę zdalną; wielki popłoch w biurze” – dodaje. W siedzibach przy ul. Długiej i al. Solidarności w Warszawie trwa śledztwo epidemiologiczne.

Informacje o zakażeniu Adama Bodnara potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info Anna Kabulska z biura RPO.

– Nie komentuję nieoficjalnych informacji – powiedział nam z kolei wcześniej Adam Bodnar.

„RPO miał kontakt z osobą zarażoną. Natychmiast po otrzymaniu tej wiadomości samoizolował się i zrobił test. Wynik był pozytywny. Rzecznik czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie” – czytamy w krótkim oświadczeniu na stronie Rzecznika.

9 września zakończyła się 5-letnia kadencja Adama Bodnara na stanowisku RPO, jednak w dalszym ciągu sprawuje urząd. Parlament nie wybrał jeszcze jego następcy. „Do polityki nie pójdę na pewno” – zadeklarował w jednym z wywiadów, pytany o swoje dalsze plany.

źródło:
Zobacz więcej