RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śledczy sprawdzą biznes Dody i jej męża

Prokuratura zbada, czy filmowa spółka pary celebrytów nie działała na szkodę wierzycieli (fot. Maciej Gillert/Gallo Images Poland/Getty Images)

Prokuratura zbada, czy filmowa spółka pary celebrytów nie działała na szkodę wierzycieli, a sąd zajmie się wnioskiem o jej upadłość – pisze „Puls Biznesu”.

„Wszyscy wiemy, jaka to j***na ściema”. Doda o rankingach i rynku muzycznym

„Wszyscy wiemy, jak to wygląda i jaka to jest j***na ściema” – pisze w mediach społecznościowych Doda. Dorota Rabczewska zabrała głos w toczącej...

zobacz więcej

„PB” w sierpniu ujawnioniła, że komornik ma problem ze zlokalizowaniem majątku spółki produkującej filmy za pieniądze zebrane od inwestorów indywidualnych Ent One Investments, kontrolowanej przez Emila Stępnia i jego żonę Dorotę Rabczewską-Stępień znaną jako Dodę.

„Znana z głośnej serii »Pitbull« firma ma puste konta, bo wszystkie jej pieniądze trafiły do innej spółki celebrytów – z siedzibą na Malcie. Naszymi publikacjami zainteresowała się prokuratura i są pierwsze tego efekty” – informuje gazeta.

Jak podaje dziennik, śledczych zainteresował fakt, że dwie egzekucje komornicze prowadzone wobec EOI „pozostają bezskuteczne” oraz że konta firmy są puste od listopada 2019 r.

„To wówczas siedziba spółki została przeniesiona z Warszawy do wirtualnego biura w Białymstoku, a jej prezesem została Małgorzata M., od kilku lat poszukiwana przez prokuraturę w związku z zarzutami oszustwa na szkodę jednego z banków i przywłaszczenia samochodu osobowego z leasingu” – pisze.

Według „PB” w listopadzie zeszłego roku z rachunków bankowych spółki wypłynęło ok. 12,3 mln. „W czterech kolejnych przelewach w ciągu dwóch dni cała kwota trafiła do maltańskiej firmy Ent One Studios (EOS), założonej dwa miesiące wcześniej i kontrolowanej, tak jak EOL, przez Emila Stępnia i Dorotę Rabczewską-Stępień” – informuje gazeta.

źródło:

Zobacz więcej