RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Likwidacja Gabinetu Cieni, fiasko Trzaskowskiego. „Nie będzie nowego otwarcia w PO”

Kryzys w PO trwa (fot. PAP/Hanna Bardo)

Nowego otwarcia w Platformie Obywatelskiej nie będzie, partia Borysa Budki nie ma pomysłu, jak przedstawić się jako alternatywa dla rządów Zjednoczonej Prawicy – pisze „Rzeczpospolita”. – Mam dość twierdzenia publicystów, że spory w rządzie są szansą dla PO – powiedział anonimowo „jeden z najważniejszych polityków Platformy”.

Były prezes PKN Orlen zatrzymany. Afera Sławomira Nowaka

CBA dokonało kolejnych zatrzymań w sprawie śledztwa związanego z byłym ministrem Sławomirem Nowakiem. Chodzi o trzy osoby, w tym byłego prezesa PKN...

zobacz więcej

Gazeta pisze, że opozycja nie wykorzystała konfliktu, który przetoczył się przez obóz rządzący. Oprócz tego szansą dla PO na rzekome nowe otwarcie miałyby być wybory nowego przewodniczącego klubu parlamentarnego i senackiego KO.

„Jednak PO nie potrafi skorzystać z okazji” – twierdzi gazeta. „Nasi wyborcy są zniecierpliwieni i po wyniku uzyskanym przez Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich chcieliby upadku rządu i przejęcia przez nas władzy. A my nie mamy złudzeń – ten rząd nie upadnie, a PO przez najbliższe trzy lata będzie pozbawiona mocy sprawczej” – mówi „członek władz partii”.

Inny polityk tej partii zadeklarował, że pomysłem PO na najbliższy czas będzie jeżdżenie po kraju i przekonywanie wyborców. „Wspólnie musimy przeczekać najbliższe trzy lata” – mówi.

Według gazety „Gabinet cieni” zostanie zlikwidowany, bo „cieszył się złą sławą”. „Po urodzinach PO partia może wchłonąć Nowoczesną. Pod znakiem zapytania stoi powstanie Nowej Solidarności Rafała Trzaskowskiego” – dodaje gazeta.

„Rafał ma dużo pracy w stolicy, a jego problemy rzutują na PO. NS to już nie nasz problem. Odpalenie ruchu w październiku nie jest możliwe. Czas na ruch minął i mało kto już na niego czeka” – powiedział jeden z liderów PO.

źródło:
Zobacz więcej