RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBA zatrzymało trzy osoby. To biznesmeni ze Śląska

Sprawa jest rozwojowa (fot. CBA)

Katowickie CBA zatrzymało trzy osoby, które posługiwały się fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę miliona zł. To kolejna realizacja w tym śledztwie, do tej pory zatrzymano i postawiono zarzuty ponad 30 osobom.

Wielomilionowe oszustwo na Tax Free. Kolejny vatster zatrzymany

Agenci CBA zatrzymali przedsiębiorcę podejrzanego o udział w gangu wyłudzającym podatek VAT na fikcyjnym handlu sprzętem elektronicznym i...

zobacz więcej

Zatrzymań CBA dokonało na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Zatrzymani to osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie Śląska.

Postępowanie dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu poświadczające nieprawdę faktury VAT. Wartość fikcyjnych faktur ujawnionych w toku śledztwa wynosi ponad 29 mln zł.

Obecnie trwają przeszukania w miejscu zamieszkania tych przedsiębiorców. Po czynnościach zostaną oni doprowadzeni do siedziby prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty karne „posłużenia się fikcyjnymi fakturami na usługi reklamowe i eventowe na łączną kwotę 1 miliona złotych”. Proceder miał miejsce w latach 2018 – 2019.

CBA informuje nas, że jest to już szósta realizacja procesowa w tej sprawie. Dotychczas w toku śledztwa zatrzymano i ogłoszono zarzuty blisko 30 osobom. Postępowanie ma charakter rozwojowy.

źródło:
Zobacz więcej