RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słynny trener odchodzi po latach. „Ten sezon był rozczarowujący”

Doc Rivers pracował w Clippers od 2013 roku (fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER)

Doc Rivers nie jest już trenerem grających w lidze NBA koszykarzy Los Angeles Clippers. W kończącym się sezonie jego zespół niespodziewanie odpadł już w półfinale Konferencji Zachodniej. Rivers pracował w Clippers od 2013 roku.

Legia. Nowy trener i proste wyzwanie: awansować

Dziś o godz. 20:30 Legia Warszawa zmierzy się z Dritą Gnjilane w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Mistrzowie Polski są faworytami, ale ostatnie...

zobacz więcej

Nie jest jasne, czy szkoleniowiec został zwolniony, czy sam odszedł. Klub na razie nie udzielił komentarza.

„Kiedy obejmowałem tę posadę moimi celami było stworzyć z Clippers klubu, w którym będą chcieli grać najlepsi i który sięgnie po mistrzostwo. Ten sezon był rozczarowujący, ale wiem, że tę drużynę stać na wiele. Dziękuję wszystkim za wsparcie przez te wszystkie lata” – napisał Rivers w oświadczeniu.

Clippers przed rozpoczęciem sezonu 2019/20 ściągnęły dwie wielkie gwiazdy – Kawhiego Leonarda i Paula George'a. W rywalizacji do czterech zwycięstw w półfinale konferencji prowadzili z Denver Nuggets już 3-1, ale później przegrali trzy kolejne spotkania.

Rivers w 2008 do tytułu doprowadził Boston Celtics. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

W rozpoczynających się w środę finałach zmierzą się Los Angeles Lakers i Miami Heat. Dla gwiazdy „Jeziorowców” LeBrona Jamesa będzie to dziewiąty finał w ostatnich dziesięciu latach.

źródło:

Zobacz więcej