RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziewczynka na wózku inwalidzkim wpadła do kanału

Helikopter LPR zabrał 8-latkę do szpitala dziecięcego w Olsztynie (fot. Pixabay)

Ośmiolenia dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim wpadła do Kanału Łuczańskiego w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie). Dziecko wydostał z wody i przeprowadził reanimację żeglarz, który przepływał kanałem.

Warszawa: Autobus potrącił dziewczynkę na pasach

Miejski autobus potrącił na przejściu dla pieszych dziecko. - Około 10-letnia dziewczynka przejeżdżała na hulajnodze po oznakowanym miejscu, gdzie...

zobacz więcej

Rzeczniczka giżyckiej policji asp. Iwona Chruścińska przekazała, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło do policji w poniedziałek około godziny 14.15.

Z pierwszych ustaleń wynika, że 40-letnia kobieta spacerowała wzdłuż Kanału Łuczańskiego ścieżką wraz ze swą córką poruszającą się na wózku inwalidzkim. Miała też pod opieką psa.

Z relacji kobiety wynika, że gdy odwróciła się na chwilę w drugą stronę, wózek z dzieckiem zsunął się do wody. Dziewczyna była przypięta pasami do wózka, a matka prawdopodobnie nie przyblokowała go hamulcem.

Kobieta zaczęła wzywać pomocy, a jej krzyki usłyszał żeglarz, który w tym momencie przepływał na łódce typu houseboat Kanałem Łuczańskim. To on wydobył dziecko z wody i podjął jako pierwszy reanimację. Prowadził ją do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał ośmiolatkę do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Matka została przesłuchana; w chwili wypadku była trzeźwa.

źródło:

Zobacz więcej