RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus zaatakował angielską ekstraklasę

Badanie objęło 1595 osób z dwudziestu zespołów Premier League (fot. PAP/EPA/Jason Cairndruff / POOL)

Dziesięć nowych przypadków koronawirusa wykryto podczas ostatnich badań przeprowadzonych u zawodników i pracowników angielskich klubów piłkarskiej ekstraklasy – poinformowały w poniedziałek władze angielskiej Premier League. Nie podano nazwisk tych osób.

Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem

Badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny – poinformował za...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Badanie wykonane między 21 i 27 września objęło 1595 osób z dwudziestu zespołów Premier League.

Teraz wszyscy zakażeni będą musieli przejść 10-dniową kwarantannę, wymaganą przez przepisy epidemiczne obowiązujące w Anglii.

To była czwarta seria testów w lidze angielskiej. Jej wyniki są najwyższe z dotychczasowych. W trzech poprzednich wykrywano 3 (testy w dniach 31 sierpnia-6 września), 4 (testy 7-13 września) i 3 (testy 14-20 września) przypadki koronawirusa. Mniej – tylko 6 pozytywnych – ujawniono także podczas pierwszego badania przesiewowego w dniach 17-19 maja, pod koniec poprzedniego sezonu.

W najgorszej obecnie sytuacji jest londyński West Ham United. W ostatni wtorek trener David Moyes oraz zawodnicy Issa Diop i Josh Cullen zostali skierowani na kwarantannę tuż przed meczem w Pucharze Ligi z Hull.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 13 zgonów z powodu Covid-19 i wykryto 4044 nowe zakażenia koronawirusem - podał w poniedziałek po południu brytyjski rząd. W obu przypadkach są to niższe liczby od tych z końca zeszłego tygodnia.

W całym kraju łączna liczba infekcji SARS-CoV-2 wynosi 439 013, co jest 14. najwyższym wynikiem na świecie i czwartym w Europie – po Rosji, Hiszpanii i Francji.

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie 42 001, z czego 37 299 osób zmarło w Anglii, 2512 – w Szkocji, 1612 – w Walii, a 578 – w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Koronawirus zaatakował również włoską drużynę Genoa, której piłkarzem jest Filip Jagiełło. Zakażonych jest już 14 osób – zarówno zawodników, jak i członków sztabu. Także i w tym przypadku nie podano nazwisk.

źródło:

Zobacz więcej