RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Para lesbijek poćwiartowała mężczyznę, żeby ukraść jego spadek

Para lesbijek została oskarżona m.in. o morderstwo, zbezczeszczenie ciała i oszustwa komputerowe (fot. Shutterstock/Stocked House Studio)
Para lesbijek została oskarżona m.in. o morderstwo, zbezczeszczenie ciała i oszustwa komputerowe (fot. Shutterstock/Stocked House Studio)

Portugalska prokuratura oskarżyła parę lesbijek o zamordowanie pracownika hotelu. Celem ich działań miała być chęć przywłaszczenia sobie jego spadku o wartości ponad 77 tys. dol. Kobiety miały odciąć mu m.in. rękę, aby uzyskać dostęp do telefonu komórkowego mężczyzny przy użyciu odcisku palca, i przelać pieniądze z jego konta bankowego. Jedna z oskarżonych poiwedziała, że dokonując zbrodni inspirowała się amerykańskim serialem telewizyjnym „Dexter”.

86-latek zadźgał wnuczkę. Tłumaczy się wypitym alkoholem

Japońska policja aresztowała 86-latka pod zarzutem zamordowania swojej 16-letniej wnuczki. Mężczyzna przyznał się do winy, swoje zachowanie...

zobacz więcej

Do zabójstwa doszło 18 marca, ale szczegóły sprawy zostały ujawnione dopiero teraz w związku z przygotowaniem przez prokuraturę aktu oskarżenia wobec kobiet w wieku 19 i 23 lat. Jedna z oskarżonych miała podać ofierze – 21-letniemu Diogo Goncalvesowi – sok pomarańczowy z lekiem psychotropowym.

Następnie kobiety miały udusić mężczyznę i rozczłonkować jego ciało. Po dokonaniu zbrodni przez pięć dni przetrzymywały jego głowę, ręce i stopy, a tułów wyrzuciły do morza. Z aktu oskarżenia wynika, że przez trzy dni korespondowały ze znajomymi Goncalvesa, używając jego konta w mediach społecznościowych.

Za pomocą odcisku palca mężczyzny uzyskały dostęp do jego telefonu komórkowego i przelały pieniądze z jego konta bankowego. Jedna z oskarżonych przyznała podczas przesłuchania, że zainspirował ją amerykański serial telewizyjny „Dexter”, opowiadający o analityku ds. krwi w departamencie policji, który nocami wciela się w seryjnego mordercę.

Kobiety zostały oskarżone m.in. o morderstwo, zbezczeszczenie ciała i oszustwa komputerowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej