RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Groźne bakterie w mięsie indyka. GIS wycofuje partię produktu

W 4 z 5 badanych próbek mięsa z indyka na kotlety wykryto bakterie Salmonelli z gr. O7 (fot. Shutterstock/nito, zdjęcie ilustracyjne)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii mięsa z indyka na kotlety. Powodem jest wykrycie obecności bakterii Salmonella.

Uwaga na matiasy. GIS ostrzega przed bakteriami w rybach

O obecności bakterii Listeria monocytogenes w partii produktu Filet śledziowy a'la matias poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Zakażone...

zobacz więcej

Wycofanie dotyczy produktu „mięso z indyka na kotlety. Morliny Surowy wyrób mięsny świeży”, 500 g o następującym numerze partii: 2261003002. Termin przydatności do spożycia to 29.09.2020.

W 4 z 5 badanych próbek mięsa z indyka na kotlety wykryto bakterie Salmonelli z gr. O7.

Producentem mięsa jest Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno.

Jak poinformowano w komunikacie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu powiadomił o sprawie powiatowego lekarza weterynarii w Kutnie, który skontrolował zakład oraz wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wycofania kwestionowanej partii produktu.

Zakład Animex Kutno Sp. z o.o. ustalił listę dystrybucyjną oraz rozpoczął wycofanie ze sklepów zakwestionowanego produktu. Właściciel firmy zaplanował też mycie i dezynfekcję kwaśną zakładu, pobór próbek środowiskowych i produktu gotowego.

Konsumenci nie powinni spożywać produktów z partii objętych komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

źródło:
Zobacz więcej