RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rubel pikuje po zapowiedziach zaostrzenia sankcji

Za jedno euro trzeba w Moskwie zapłacić ponad 92 ruble, a za dolara ponad 79 rubli (fot. Ivan Yudin\TASS via Getty Images)

Rosyjski rubel gwałtownie traci na wartości. Według ekspertów jest to skutkiem reakcji zagranicznych inwestorów na zapowiedź zaostrzenia sankcji wobec Rosji, w związku z aneksją Krymu. Za jedno euro trzeba w Moskwie zapłacić ponad 92 ruble, a za dolara ponad 79 rubli.

PGNiG i ERU dostarczą gaz dla ukraińskiego operatora systemu przesyłowego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wraz ze spółką Energy Resources of Ukraine (ERU) dostarczą gaz dla ukraińskiego operatora systemu...

zobacz więcej

Rosyjscy analitycy giełdowi tłumaczą, że zagranicznych inwestorów zaniepokoiły informacje o możliwości nałożenia na Moskwę nowych sankcji, w związku z aneksją Krymu.

Wcześniej inwestorzy odwrócili się od rubla w związku z zapowiedzią amerykańskich sankcji, związanych z budową gazociągu Nord Stream 2 i zamachem na lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego.

Agencja informacyjna RBK napisała, że wpływ na osłabienie rosyjskiej waluty ma również rosnąca liczba nowych zakażeń koronawirusem, co grozi ponownym zamrożeniem życia gospodarczego w Rosji. Nie bez znaczenia jest także niestabilna sytuacja na rynkach paliw, głównie ropy.

źródło:
Zobacz więcej