RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Te listy to standard”. Ambasadorzy pisali to samo w roku 2013, 2014 i 2015

Gdy opublikowany został list 50 ambasadorów w obronie środowisk LGBT, politycy opozycji w ostrych słowach atakują Prawo i Sprawiedliwość oraz większość rządzącą (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

„Proszę się aż tak nie smucić. Te listy to standard.” – pisze jeden z internautów w odpowiedzi na komentarz Jana Grabca. Poseł i rzecznik PO napisał, że „polityka PiS stawia nas poza kręgiem państw cywilizowanych i demokratycznych”, czego dowodem jest list ambasadorów…, który – podobny w treści – publikowany był za rządów koalicji PO-PSL, w 2013, 2014 i 2015 roku.

Fake news o „strefach wolnych od LGBT”. Czym jest Samorządowa Karta Praw Rodzin?

Wbrew twierdzeniom niektórych polityków, w Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT”. Zwrot ten został wymyślony przez działaczy lewicowych,...

zobacz więcej

Od niedzieli, gdy opublikowany został list 50 ambasadorów w obronie środowisk LGBT, który powstał z inicjatywy Ambasady Królestwa Belgii w Polsce – politycy opozycji w ostrych słowach atakują Prawo i Sprawiedliwość oraz większość rządzącą.

„List ambasadorów pokazuje, jak bardzo PiS zdegradował nas w stosunkach międzynarodowych” – stwierdził poseł Paweł Zalewski.

W podobnym tonie sytuację komentował były minister w rządzie Donalda Tuska oraz Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.

Z kolei rzecznik Platformy Obywatelskiej i poseł tej partii, Jan Grabiec, zasmucił się, że „po 30 latach wolnej Polski, 50 ambasadorów zaprzyjaźnionych, sojuszniczych państw czuje się w obowiązku przypominać władzom o konieczności przestrzegania praw człowieka w Polsce.” W odpowiedzi jeden z internautów przypomniał politykowi, że za rządów jego partii też publikowane były listy ambasadorów, o podobnej treści.

2013 r. list otwarty ambasadorów z okazji warszawskiej Parady Równości.


źródło:
Zobacz więcej