RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes Wód Polskich: Ścieki znów leją się do Wisły

Po deszczowym weekendzie ścieki znów wpadają do rzeki (fot. Forum/Dudek Jerzy)

Mimo że poniedziałek w Warszawie jest słoneczny, do Wisły na wysokości oczyszczalni „Czajka” znów leją się ścieki. Poinformował o tym Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca.

„MPWiK ma prawdopodobnie problemy techniczne z pompami” – napisał Daca na Twitterze.

Ścieki płynęły do Wisły również w niedzielę, na skutek intensywnych opadów deszczu. Burzyny i ścieki bytowe prawdopodobnie nie mieściły się w rurach.

Ścieki znów leją się do Wisły. Znamy przyczynę

Do Wisły na wysokości oczyszczalni „Czajka” znów leją się ścieki. Tym razem nie wskutek bezpośredniej awarii, tylko przez obfite opady deszczu. –...

zobacz więcej

Na początku tygodnia prezydent stolicy Rafał Trzaskowski informował, że udało się podpisać umowę z Inżynierią Rzeszów, która będzie realizowała pierwszy etap inwestycji w „Czajce”.

– Po pierwsze będzie przeciskana rura stalowa pod dnem Wisły, tak żeby już na początku grudnia móc doprowadzić do tego, że będzie ten pierwszy etap skończony i będzie można się przełączyć z tych rur, które są na moście pontonowym na tę rurę stalową – mówił wtedy Trzaskowski.

Prace – według władz stolicy – mają się zakończyć na początku grudnia i będzie można przełączyć się z mostu pontonowego na rurę stalową.

Tymczasowy przesył awaryjny na moście pontonowym musiał zostać uruchomiony ze względu na awarię kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej części miasta do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni „Czajka” doszło w sobotę 29 sierpnia. Poprzednia awaria kolektorów nastąpiła rok temu, również pod koniec sierpnia.

źródło:
Zobacz więcej