RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ugrupowaniu Hołowni leci poparcie. Najnowszy sondaż parlamentarny

Spada poparcie dla Hołowni (fot. Forum/Michal Kosc)

Ugrupowanie Szymona Hołowni znacznie traci poparcie – wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl. Badanie pokazuje, że traci również Prawo i Sprawiedliwość. Do Sejmu rzutem na taśmę weszłoby PSL.

Sondaż po kryzysie w Zjednoczonej Prawicy. Zmiany poparcia, nowy rozkład mandatów

Ostatnie wydarzenia związane z kryzysem w Zjednoczonej Prawicy i głosowaniem ws. „piątki” dla zwierząt nie zachwiały poparciem dla Prawa i...

zobacz więcej

Jeszcze kilka tygodni temu ugrupowanie Szymona Hołowni notowało zdecydowanie lepiej niż KO. To się jednak zmienia. Partia Borysa Budki – wynika z badania – wyraźnie wyprzedziła Polskę 2050.

W tym wariancie liderem niezmiennie pozostaje partia Jarosława Kaczyńskiego, na którą chce głosować 37 proc. badanych, o dwa pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu tej pracowni. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 20 proc. badanych; w lipcu było to 19 proc.

Trzecia jest Polska 2050 (15 proc.). Jak pisze portal, w badaniu sprzed dwóch miesięcy było to 23 proc. Kolejne miejsce przypadło Lewicy, która zyskała 6 pkt. proc. I ma obecnie 12 proc. Poparcia. Na Konfederację postawiło 10 proc. respondentów – o 1 punkt więcej niż lipcu. Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć na 5 proc.; poprzednio 3 proc.

W sondażu uwzględniono też wariant bez ugrupowania Szymona Hołowni. W takim rozdaniu PiS może liczyć na 40 proc., KO – 27 proc., Lewica – 15 proc., Konfederacja – 9 proc., PSL – 5 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1058 Polaków w dniach 18-21 września.

źródło:
Zobacz więcej