RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Applebaum zła na wybory Polaków. „Czy demokracja jest potrzebna?”

Publicystka „The Washington Post” Anne Applebaum w trakcie panelu „Zagrożonme demokracje” w 2019 r. w Barcelonie (fot. David Zorrakino/Europa Press via Getty Images)

Anne Appelbaum, publicystka „The Washington Post”, a zarazem żona eurodeputowanego Radosława Sikorskiego (PO) wydała kolejną książkę. W wywiadzie rzece pt.: „Matka Polka”, który dziennikarka spisała wspólnie z Pawłem Potoroczynem, Appelbaum m.in..: obraża prezydenta USA, nie skąpi złośliwości prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie i zastanawia się, czy wobec nieakceptowanych przez nią decyzji wyborców w USA i Polsce demokracja jest „potrzebna”.

Sikorski: Jeśli Biden wygra, to zniesie sankcje wobec UE

Joe Biden nie jest izolacjonistą i powiedział, że już skończy z tymi idiotycznymi sankcjami na Unię Europejską. Biden widzi w Europie sojusznika, a...

zobacz więcej

„Jeśli ludzie są w stanie oddać głos na kogoś takiego jak Trump, ewidentnego debila, który nic nie rozumie, mówi sloganami na zmianę z hasłami rasistowskimi, lub Duda, który bredzi o Unii Europejskiej, wtedy trzeba zapytać po pierwsze, czy demokracja jest możliwa i po drugie, czy jest potrzebna” – stwierdza żona byłego ministra spraw zagranicznych we fragmencie, którym na platformie społecznościowej Twitter podzielił się były redaktor naczelny „Super Expressu” Sławomir Jastrzębowski.

Jak podkreśla dziennikarka, jej zastrzeżenia nie mają podłoża politycznego, a „chodzi mi o ich charakter, i och osobiste przymioty” - zaznaczyła.

Publicystka następnie stwierdziła, że żadnego z tych polityków nie zaprosiłaby do domu. Zaprosiłaby za to m.in. byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. „Zaprosiłabym Obamę, Clintona, Bushów, Komorowskiego. A tych nie. Pewien nowojorski przyjaciel powiedział o Trumpie, że jest dokładnie taki, jak od dzieciństwa uczono go, żeby nigdy nie był. Chamski dla kobiet, wulgarny, oszust i kłamca” – stwierdziła.

Appelbaum zaznacza również, że nie jest w stanie pojąć, jak można zagłosować na Donalda Trumpa czy Andrzeja Dudę, nawet jeśli nienawidzi się ich przeciwników w wyborach – Hillary Clinton i Bronisława Komorowskiego – gdyż jej zdaniem „to wbrew pojęciu szacunku”.

Książka „Matka Polka”, która miała premierę 2 września, w wielu księgarniach jest już przeceniona.

źródło:
Zobacz więcej