RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyrył swoje inicjały na murach Koloseum. Grozi mu więzienie

Turyście grozi więzienie lub grzywna (fot. Pexels)
Turyście grozi więzienie lub grzywna (fot. Pexels)

Turysta z Irlandii został oskarżony o niszczenie rzymskiego Koloseum. Mężczyznę przyłapano na gorącym uczynku gdy usiłował wyryć swoje inicjały na starożytnej budowli.

Słowaccy ratownicy mają kłopot z turystami z Polski. Wyliczają ich błędy

Według statystyk słowackich ratowników górskich z Horskiej Zachrannej Służby (HZS) jedna czwarta wszystkich ratowanych w słowackich Tatrach podczas...

zobacz więcej

32-latek, którego nazwiska nie podano, został przyłapany przez pracowników prywatnej firmy ochroniarskiej i przekazany karabinierom. Turysta próbował wyryć swoje inicjały na kolumnie znajdującej się na pierwszym piętrze jednego z siedmiu cudów starożytnego świata.

Mężczyzna został oskarżony o wandalizm i niszczenie zabytku. W przypadku skazania grozi mu do roku pozbawienia wolności bądź grzywna w wysokości minimum 2 tysiące euro.

– To pomnik, który zasługuje na powszechny szacunek, ponieważ należy do nas wszystkich i musi pozostać niezmieniony – powiedziała telewizji CNN archeolog Federica Rinaldi.

– Wyrycie swoich inicjałów jest przestępstwem oraz gestem osób, które próbują zawłaszczyć ten pomnik. Lepiej zrobić sobie selfie – podkreśliła.

źródło:
Zobacz więcej