RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyjątkowe koszulki w Lidze Mistrzów. W Londynie upamiętnieni polscy bohaterowie

Polonia Londyn to najlepszy klub siatkarski na Wyspach (fot. VI-Images / Contributor/Getty Images Sport/TT/IBBPoloniaVC)

Wyjątkowe koszulki Polonii Londyn. Najlepszy siatkarski klub na Wyspach Brytyjskich zaprezentował stroje na nowy sezon. Pojawiły się na nich nazwiska polskich matematyków, którzy złamali kod Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej.

Piękna żona, kochanek, a w planach zamordowanie byłego reprezentata Turcji

Piękna młoda żona, kochanek i plany zabójstwa męża. W Turcji rusza proces Yagmur Asik oskarżonej o usiłowanie zamordowanie swojego męża, byłego...

zobacz więcej

Henryk Zygalski, Marian Rejewski i Jerzy Różycki mieli wielkie zasługi w złamaniu niemieckiej maszyny szyfrującej. Dzięki temu alianci byli w stanie odczytać niemal wszystkie niemieckie meldunki.

Złamanie kodu Enigmy uważa się za jeden z najważniejszych momentów II wojny światowej. Polonia Londyn to zdecydowanie najlepszy klub siatkarski na Wyspach. W ostatnich pięciu latach czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza kraju.

W najbliższym sezonie Polonia wystąpi w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów CEV. W pierwszej rundzie, która podzielona została na szczęść grup IBB Polonia na przeciwników wylosowała włoskich gigantów – Trentino Itas oraz serbskiego mistrza – OK Vojvodina Seme Novi Sad. W systemie turniejowym drużyny z grupy F zmierzą się w BLM Group Arena – domowej hali drużyny z Trydentu.

– IBB Polonia jeszcze nigdy nie miała okazji zmierzyć się z Trentino ani żadną inną topową włoską drużyną. Wiemy, że nie jesteśmy faworytem tego spotkania. Trentino jest bardzo dobrym klubem i myślę, że daleko zajdą zarówno w Lidze Mistrzów, jak i ich rodzimych rozgrywkach. Mecz z Włochami w pierwszej rundzie będzie dla nas wielką przygodą. Fajnie zmierzyć się z tak doświadczoną drużyną, ale z drugiej strony wiemy, że pokonanie jej i awans do kolejnej rundy są ogromnie trudnym wyzwaniem – powiedział Marcus Nilsson, cytowany przez oficjalną stronę klubu. To właśnie w meczu z Włochami Polonia wystąpi po raz pierwszy w nowych koszulkach.

źródło:
Zobacz więcej