RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Burza Odette w Belgii. Silny wiatr spustoszył wybrzeże

Wiatr osiągał prędkość do 100 km/h (fot. PAP/EPA/SERGIO G. CANIZARES)

Zgodnie z oczekiwaniami burza Odette dotarła w piątek do Belgii. Silny wiatr spowodował rozległe zniszczenia na belgijskim wybrzeżu oraz w głębi lądu w prowincji Flandria Zachodnia. Wiatr osiągał prędkość do 100 km/h. Na ulicach wiatr naniósł góry piasku.

Dżuma zaatakowała 3-letniego chłopca. Władze chińskiej prowincji apelują o czujność

U trzyletniego dziecka z hrabstwa Menghai w prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach zdiagnozowano podejrzenie dżumy – poinformowały w...

zobacz więcej

Burza osiągnęła swój szczyt między 16.30 a 18.00, kiedy to. Gdy Odette przesunęła się w głąb lądu, wiatr nieco osłabł. Spokojniej będzie dopiero w poniedziałek.

Jak podaje portal brusselstimes.com, w mieście Middelkerke na jeden mężczyzna odniósł poważne obrażenia, na którego pod wpływem silnego wiatru zawaliła się ściana. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Jak podano, ranny został jeden ze strażaków, na którego spadła z ułamana na drzewie gałąź. W Nieuwpoort dwie osoby zostały ranne.

W mieście Blankenberge na cały weekend zamknięte zostało molo, ponieważ spodziewano się fal o dwysokości czterech metrów.

Odette pozostawiła po sobie niewielkie, choć rozległe szkody: połamane konary drzew, które blokowały drogi, powyrywane znaki drogowe, rozrzucane meble plażowe. W De Panne zdmuchnęła została przenośna toaleta.

Wiatr spowodował również uszkodzenia barów plażowych, domków, a nawet leżaków, których właściciele pozostawili je na plaży mimo ostrzeżeń o silnym wietrze.

Straż pożarna interweniowała ponad 40 razy.

W niedziele na tym rejonie można spodziewać się nieco słabszego podmuchu wiatru – do 80 km/h.

źródło:
Zobacz więcej