RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Legendarna Polska siła! Książę Cieszyna!”. Premier gratuluje Błachowiczowi

Mistrzowska walka Polaka (fot. PAP/CTK/Vit Simanek)

Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC; to była biało-czerwona noc w Abu Zabi; Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa – napisał w niedzielę po zwycięstwie Jana Błachowicza premier Mateusz Morawiecki.

Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC. „Czułem tę moc”

Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach...

zobacz więcej

Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki.

„Legendarna Polska siła! Książę Cieszyna! To zachwyty, które rozbrzmiewają dzisiaj w świecie mieszanych sztuk walki wagi po kosmicznym zwycięstwie polskiego czempiona Jana Błachowicza. Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC” – napisał na Facebooku szef rządu.

„To była biało-czerwona noc w Abu Zabi. Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa. Panie Janie, gratuluję. Wielka sprawa” – dodał Morawiecki.

W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – Błachowicz wygrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Dominickiem Reyesem.

37-letni Błachowicz, w UFC występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

źródło:
Zobacz więcej