RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aktywiści BLM zaatakowali kierowcę. W okno auta walili rowerem i flagą [WIDEO]

Do serii protestów dochodzi w USA po tym, jak sąd oczyścił z zarzutu przyczynienia się do śmierci Afroamerykanki dwóch oskarżonych o to funkcjonariuszy (fot. PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO)

Departament Policji w Los Angeles poinformował o incydencie, do którego doszło w trakcie „w znacznej mierze pokojowego” protestu aktywistów ruchy Black Lives Matter. Kierowca toyoty prius został zaatakowany po tym, jak ominął blokadę zorganizowaną przez demonstrantów i próbował odjechać.

Aktywiści BLM grozili gościom restauracji i przejęli ich stolik [WIDEO]

W czasie protestu Black Lives Matter w St. Petersburgu na Florydzie doszło do konfrontacji pomiędzy demonstrantami i gośćmi jednej z restauracji....

zobacz więcej

W pościg za uciekinierem nim wyruszyło inne auto. Kawałek dalej toyota została zablokowana na drodze, a demonstranci ruszyli do ataku.

Na materiale filmowym zarejestrowanym z latającego nad demonstrantami helikoptera widać, jak aktywiści walą w szybę auta flagą BLM, deskorolką i rowerem.

Aktywiści próbowali też wywlec kierowcę z samochodu, jednak ostatecznie udało mu się ruszyć i odjechać napastnikom.

Do serii protestów dochodzi w USA po tym, jak sąd oczyścił z zarzutu przyczynienia się do śmierci Afroamerykanki dwóch oskarżonych o to funkcjonariuszy.

Z trójki policjantów, którzy w marcu weszli do mieszkania 26-letniej Breonny Taylor, tylko jeden usłyszał zarzut nieusprawiedliwionego stworzenia sytuacji zagrożenia życia – dla sąsiadów Taylor. Dwaj inni zostali oczyszczeni z zarzutów, co wywołało zamieszki w USA.

źródło:
Zobacz więcej