RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Koronawirus szaleje w Pogoni Szczecin. Ponad 20 zawodników zarażonych

Większość zawodników przebywa na kwarantannie domowej (fot.PAP/Marcin Bielecki)

30 osób związanych z Pogonią Szczecin jest zarażonych koronawirusem. Wśród nich jest ponad 20 zawodników i dwóch trenerów. Kilka dni temu przeprowadzono tam badania wymazowe.

Znów dużo zakażeń koronawirusem. Ponad 1300 przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1350 osób. W ostatnich...

zobacz więcej

Pogoń poinformowała, że w piątek i sobotę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz wybrani pracownicy klubu przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. Niestety, podaje klub, wyniki dużej części pobranych próbek dały wynik pozytywny.

Jak poinformowano, wszystko zaczęło się około środy, kiedy u kilku zawodników wystąpiły objawy przeziębienia. Potem zapadła decyzja o profilaktycznym przebadaniu na obecność koronawirusa. W piątek badania dały wynik dodatni, odwołany został sobotni trening drużynowy, zarządzono indywidualne zajęcia w domach.

Wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zarażonymi skierowano na badania. Wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek. Wśród chorych jest 21 zawodników, dwóch trenerów, czterech przedstawicieli sztabu oraz trzech pracowników administracyjnych – wylicza klub.

W związku z tą sytuacją, klub nie będzie w poniedziałek rozpoczynał zapowiadanej wcześniej sprzedaży biletów na mecz z Jagiellonią Białystok. W zależności od najbliższych decyzji sanepidu oraz Ekstraklasy SA sprzedaż może zostać uruchomiona – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej