RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eksplozja butli z gazem w Rybniku. Starsze małżeństwo w szpitalu

Dwie osoby z oparzeniami – starsze małżeństwo – zostały przetransportowane do szpitala wskutek wybuchu i pożaru gazu z butli w Rybniku (woj. śląskie). Ogółem do szpitali trafiło pięć osób. Z trzypiętrowego budynku w centrum miasta ewakuowano kilkanaście osób.

Zaatakował przed restauracją. Jest areszt dla 40-letniego nożownika

Na trzy miesiące do aresztu trafił 40-latek, który podczas szarpaniny przed restauracją w Rawie Mazowieckiej ugodził nożem 25-latka. Poszkodowany...

zobacz więcej

Jak poinformował mł. brygadier Bogusław Łabędzki z rybnickiej straży pożarnej, wybuch i pożar gazu nastąpiły w czterokondygnacyjnym budynku przy ul. Chrobrego, wiodącej od rybnickiego dworca kolejowego do miejscowej starówki.

– Wybuchła 11-kilogramowa butla podłączona do kuchenki gazowej; prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia instalacji. Powstał pożar, mieszkanie zostało w zasadzie całkowicie zniszczone, powylatywały okna; zostały uszkodzone także szyby w budynku naprzeciw – powiedział strażak.

Do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany został najciężej oparzony, 63-letni mężczyzna. Ambulansem zabrano 59-letnią kobietę.

Ogółem poszkodowanych zostało pięć osób, z których do szpitala zostały zabrane cztery. Pozostali poszkodowani to sąsiedzi, którzy po wybuchu starali się udzielić pomocy najciężej poszkodowanym – podtruli się dymem. Jedna z tych osób otrzymała pomoc na miejscu.

Francuska studentka pobita w centrum Strasburga za noszenie spódnicy

22-letnia kobieta została zaatakowana w Strasburgu przez trzech mężczyzn za noszenie spódnicy. Napastnicy wyzywali ją i bili po twarzy, po czym...

zobacz więcej

Z budynku ogółem ewakuowano 12 osób, dla których miasto podstawiło autobus komunikacji miejskiej – co najmniej do czasu zakończenia oceny stanu budynku przez nadzór budowlany.

Z mieszkania, w którym doszło do wybuchu, strażacy wynieśli także oparzonego psa. Zaopiekowały się nim osoby z miejscowego przytuliska dla zwierząt, organizując odpowiednią opiekę weterynaryjną.

Ogółem do akcji związanej z wybuchem i pożarem gazu przy rybnickiej ul. Chrobrego skierowano pięć zastępów, 22 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

źródło:

Zobacz więcej