RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francuska studentka pobita w centrum Strasburga za noszenie spódnicy

Studentka miała na sobie spódnicę (zdjęcie ilustracyjune, Pixnio/Marko Milivojevic)

22-letnia kobieta została zaatakowana w Strasburgu przez trzech mężczyzn za noszenie spódnicy. Napastnicy wyzywali ją i bili po twarzy, po czym uciekli. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie – informuje portal theguardian.com..

Zaatakował przed restauracją. Jest areszt dla 40-letniego nożownika

Na trzy miesiące do aresztu trafił 40-latek, który podczas szarpaniny przed restauracją w Rawie Mazowieckiej ugodził nożem 25-latka. Poszkodowany...

zobacz więcej

Elizabeth wracała do domu, kiedy jeden z trójki mężczyzn, obok których przechodziła, zawołał: „spójrz na tę dziwkę w spódnicy”. Następnie dwóch z mężczyzn chwyciło i przytrzymało studentkę, a trzeci uderzył ją w twarz. Świadków było ponad dwunastu, ale żaden nie interweniował.

Kobieta zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie swojej posiniaczonej twarzy. Policja prowadzi dochodzenie i szuka sprawców.

„Przedstawione fakty są bardzo poważne” – skomentował sprawę rzecznik rządu Gabriel Attal. „We Francji musimy móc wychodzić na ulicę ubrani tak jak chcemy. Nie możemy zaakceptować tego, że dziś we Francji kobieta czuje się zagrożona lub jest bita z powodu swojego ubioru” – dodał.źródło:
Zobacz więcej