RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cyberpartyzanci włamali się na stronę białoruskiej telewizji

Zamiast wywiadu z ministrem zdrowia, telewizja zaczęła pokazywać kadry z rozpędzania protestów (fot. PAP/EPA/STR)

Grupa hakerów popierających białoruski protest, która określa się jako „cyberpartyzanci”, włamała się w sobotę na stronę telewizji państwowej. Podczas transmisji w internecie pojawiły się kadry z brutalnego rozpędzania protestów.

Białoruskie MSW publikuje apel „obywatela” do prezydenta: Parę strzałów w łeb i oprzytomnieją

Białoruskie ministerstwo spraw wewnętrznych podało w oficjalnym komunikacie, że w ostatnim czasie mieszkańcy Mińska masowo dzwonią na milicję,...

zobacz więcej

Wieczorne wiadomości na kanale Biełaruś 1 zostały przerwane i zamiast wywiadu ministra zdrowia w wersji internetowej telewizja zaczęła pokazywać kadry z rozpędzania protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów. Podobna sytuacja miała miejsce na stronie internetowej z transmisją telewizji ONT.

Cyberpartyzanci to anonimowa grupa hakerów, która wspiera białoruski protest. Dotychczas włamywali się oni m.in. na stronę białoruskiego MSW, gdzie opublikowali informację o poszukiwaniu listem gończym Alaksandra Łukaszenki.

Z informacji w mediach i sieciach społecznościowych wynika, że to ta grupa włamała się do bazy z danymi funkcjonariuszy struktur siłowych, a następnie przekazała je opozycyjnemu kanałowi Telegram Nexta.

źródło:

Zobacz więcej