RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar w zakładzie w Izdebniku; ewakuowano pobliski DPS

Pożar trawi zakład produkcyjny w Izdebniku w pow. wadowickim (Małopolska). W akcji gaszenia uczestniczy ok. 120 strażaków. Ewakuowano 18 osób ze znajdującego się obok Domu Pomocy Społecznej. Wszyscy są bezpieczni – podał w sobotę Jacek Kolber z wadowickiej straży pożarnej.

Pożar aut w Tczewie. Podpalaczami kilkuletni chłopcy

Czterolatek i jego dziewięcioletni kolega podejrzani są o podpalenie samochodów przy ul. Ogrodowej w Tczewie. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

zobacz więcej

– Gasimy ogień. Staramy się opanować sytuację. Na miejscu są 33 samochody strażackie z całej okolicy. W akcji uczestniczy ok. 120 strażaków - powiedział Kolber.

Strażak poinformował, że ewakuowanych zostało 16 pensjonariuszy i dwie osoby z personelu DPS, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie płonącego obiektu. Zostali przeniesieni do innego budynku, znajdującego się w znaczniej odległości. – Ewakuowane zostały osoby dorosłe – powiedział.

Strażacy podają, że nie ma poszkodowanych.

Lokalny profil facebookowy dk52info podał, że ogień pojawił się w zakładzie produkcyjnym ok. godz. 19. Budynek położony jest nieopodal drogi krajowej 52. Występują tam utrudnienia.

Droga krajowa 52 przebiega od węzła w Głogoczowie pod Krakowem, przez Wadowice, Kęty i Bielsko-Białą do granicy w Cieszynie Boguszowicach.

źródło:

Zobacz więcej