RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Myślałem, że jest Pan człowiekiem z klasą”. Prezydent reaguje na fake newsa senatora KO

Prezydent odpowiedział na nieprawdziwą grafikę powieloną przez Marka Borowskiego (fot. PAP/Adam Warżawa, Twitter/Marek Borowski)

Senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski powielił na Twitterze fake newsa, jakoby 21-letni daleki kuzyn Andrzeja Dudy został sommelierem w Kancelarii Prezydenta. Jego wpis doczekał się odpowiedzi ze strony prezydenta.

Senator Borowski powiela fake newsa i uderza w prezydenta RP

21-letni daleki kuzyn Andrzeja Dudy sommelierem w Kancelarii Prezydenta? Nie, to nie prawda. Fake newsa o takiej treści powiela jednak senator...

zobacz więcej

„SKANDAL!!!!! Ten chłopak to 21-letni Grzegorz Staromiejski, syn kuzynki prezydenta Dudy!!! Kilka dni temu został zatrudniony w kancelarii prezydenta jako degustator win za 6 000 zł miesięcznie!! NIECH POLSKA DOWIE SIĘ O NEPOTYZMIE!!!” – głosi podpis grafiki, którą powiela Borowski.

Senator zwraca się też do prezydenta Andrzeja Dudy i postuluje, by ten „zdementował tę informację, bo jeszcze ktoś pomyśli, że to prawda”. Fake news jednak od wielu godzin widoczny jest na profilu senatora KO.

Andrzej Duda odpowiedział na prośbę Borowskiego. „(…) do tej pory myślałem, że mimo różnic w poglądach jest Pan człowiekiem z klasą, który porusza się w granicach przyzwoitości. Widzę, że nie” – napisał.

źródło:
Zobacz więcej