RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Węgry zaatakowane przez hakerów. Cel: telekomunikacja i finanse

Atak był podzielony na wiele etapów (fot. Aytac Unal/Anadolu Agency/Getty Images)

Węgierska sieć telekomunikacyjna i instytuty finansowe zostały zaatakowane z serwerów w Rosji, Chinach i Wietnamie – informuje portal dw.com.

Z chińskiego laboratorium wydostała się bakteria. 3 tys. zakażonych

Z zakładu produkującego szczepionki w chińskim mieście Lanzhou wydostała się bakteria gorączki maltańskiej (brucelozy). Chorobą zakaziło się już co...

zobacz więcej

Do ataku hakerskiego doszło w czwartek. Jak poinformował koncern Magyar Telekom atak był podzielony na wiele etapów i niektóre instytucje finansowe musiały z tego powodu zrobić przerwę w dostawie usług. Zakłócenia odnotowano także w sieci Magyar Telekom, co było zauważalne w niektórych częściach Budapesztu.

Jak podaje portal, chodziło o tak zwany atak DDoS, podczas którego hakerzy usiłowali obciążyć atakowane systemy wielką ilością danych, co w rezultacie spowodowało ich paraliż. Ilość tych danych była dziesięciokrotnie wyższa niż zwykle przy tego typu atakach.

„To oznacza, że był to jeden z największych ataków, do jakich kiedykolwiek doszło na Węgrzech, zarówno w swoich rozmiarach, jak i stopniu skomplikowania” – można przeczytać w oświadczeniu Magyar Telekom.

Według koncernu stoją za tym serwery ulokowane w Rosji, Chinach i Wietnamie.

źródło:
Zobacz więcej