RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biden do żołnierzy: Klaszczcie dranie, jesteście bandą nudziarzy

W amerykańskich mediach społecznościowych popularność zdobywa nagranie z 7 marca 2016 r., na którym kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden zwraca się w niewybrednych słowach do amerykańskich żołnierzy. Jak ustalono, zdarzenie miało miejsce w Abu Zabi.

Sikorski: Jeśli Biden wygra, to zniesie sankcje wobec UE

Joe Biden nie jest izolacjonistą i powiedział, że już skończy z tymi idiotycznymi sankcjami na Unię Europejską. Biden widzi w Europie sojusznika, a...

zobacz więcej

– Musicie wiedzieć, że niezależnie od tego, co możecie o mnie usłyszeć, mam niesamowicie jasny umysł. Po pierwsze poślubiłem Jill. Po drugie mianowałem Johnsona do akademii. Musicie to wiedzieć. A teraz klaszczcie wy głupie dranie. Jesteście bandą nudziarzy – mówił Biden podczas spotkania z amerykańskimi żołnierzami. Polityk pełnił wówczas funkcję wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Rzecznik kampanii Bidena, Andrew Bates, przekazał amerykańskiemu portalowi „The Daily Beast”, że wiceprezydent „żartobliwie zachęcał” wtedy publiczność, aby nagrodziła oklaskami jedną z lotniczek obecnych na scenie.

– Wcześniej pochwalił ich (żołnierzy) za „niewiarygodne poświęcenie dla naszego kraju” – powiedział Bates. Dodał, że Biden podziękował im także za ich patriotyzm i odwagę.

– Pojawia się pytanie, jakie mogą być polityczne i społeczne następstwa tej wypowiedzi Joe Bidena – powiedział w TVP Info Paweł Zieliński z redakcji zagranicznej Telewizji Polskiej. Jak zauważył, szacunek do żołnierzy jest w USA tak duży, że na ich widok zamiast przywitania mówi się „dziękujemy ci za służbę”.

źródło:
Zobacz więcej