RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski: Poprowadzimy całą opozycję do zwycięstwa

Rafał Trzaskowski wystąpił podczas podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej (fot. Twitter/Platforma Obywatelska)

Wiemy jak wygrywać, jestem przekonany, że razem poprowadzimy do tego i PO, i całą opozycję – mówił w sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej wiceszef ugrupowania, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Musimy być wiarygodni, efektywni i musimy być drużyną – dodał.

Budka: Wprowadzimy pełną jawność majątków osób publicznych

Pełna jawność majątków osób publicznych, rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego i wprowadzenie Centrów Pomocy...

zobacz więcej

Trzaskowski przekonywał, że PO jako największa partia opozycyjna ma olbrzymią rację bytu wtedy, kiedy pokazuje, że jest razem, pokazuje energię i opiera się na doświadczeniu. – Do tego musimy być przede wszystkim wiarygodni, efektywni i musimy być drużyną – zaznaczył.

– Nikogo nie zgubimy. Jeżeli będziemy dokładać kolejne elementy do tego, by opozycja była silniejsza, to będziemy to robić razem. Jeżeli będziemy szukać porozumienia wśród opozycji, to będziemy to robić razem. Bo wybory za trzy lata – a ufam, że może dużo wcześniej – wygramy razem. To właśnie my wiemy, jak wygrywać i jestem przekonany, że do tego poprowadzimy i Platformę Obywatelską, i całą opozycję – podkreślił prezydent Warszawy.

Zwrócił uwagę, że pierwszym krokiem do tego, by się zorganizować, był wybór Cezarego Tomczyka na nowego przewodniczącego klubu KO. Jednocześnie pogratulował Tomczykowi.

– Jeżeli będziemy odważni, z energią, bazując na doświadczeniu patrzyć w przyszłość, jeżeli będziemy wzmacniać drużynę, rozszerzać porozumienie, budować nowe instrumenty, jeżeli będziemy się starali zagospodarować tę olbrzymią energię, jaką udało się uwolnić podczas kampanii wyborczej, to jestem absolutnie przekonany, że razem wszyscy, tak jak siedzimy, jak nas obserwują nasi przyjaciele w internecie, poprowadzimy opozycję, Platformę Obywatelską do zwycięstwa – oświadczył Trzaskowski. – Pokażemy, że nie tylko przez dwa, trzy miesiące, sześć miesięcy potrafimy grać grę opozycyjną i dobrze się przygotować. Bo kto, jak nie my, udowodnił to wielokrotnie, że to właśnie energia i doświadczenia to dwie cechy, które charakteryzują Platformę Obywatelską – stwierdził Trzaskowski.

źródło:

Zobacz więcej