RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gróbarczyk: Przechodzimy do kolejnego etapu budowy przekopu Mierzei Wiślanej

Zamykamy pewien etap budowy przekopu Mierzei Wiślanej, przechodzimy do kolejnego – oświadczył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W miejscu przekopu na Mierzei Wiślanej wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego w ławie fundamentowej podpory mostu północnego.

Rusza kolejny etap przetargu budowy Mierzei Wiślanej. Gróbarczyk: zgodnie z planem

Przekop Mierzei Wiślanej postępuje zgodnie z harmonogramem – zapewnił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk....

zobacz więcej

– Przed nami bardzo ważny moment. To ostateczne zalanie drugiego przyczółka drogowego, czyli zamknięcie pewnego etapu w zakresie realizacji budowy, przejście do kolejnego. Myślę, że zamknięcie też pewnego etapu mentalnego, dyskusji, dyskursu, co z Mierzeją, jak to będzie wyglądało, czy będzie kanał żeglugowy – mówił minister.

Dodał, że sobotnia uroczystość zalania kamienia węgielnego, podpisanie aktu erekcyjnego, to bardzo ważny moment, który „rozpoczyna kierunek zakończenia tej realizacji”. – On oczywiście nie nastąpi tak szybko, jak byśmy chcieli, ale w związku z tym, że te prace idą bardzo dobrze, jesteśmy zgodnie z terminem, jesteśmy zgodnie z harmonogramem. To napawa nas ogromnym optymizmem – oświadczył minister.

Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do inwestycji, która – jak podkreślił – będzie miała ogromne znaczenie w świetle budowy nowej drogi wodnej, nowego dostępu do Zalewu Wiślanego.

źródło:

Zobacz więcej