RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uwierzyła oszustowi. Straciła ponad 18 tysięcy złotych

Sprawa została zgłoszona na policję (fot.pixabay.com)

Oszuści nie śpią i wykorzystują każdą okazję, by nas oszukać. Przekonała się o tym mieszkanka Białej Podlaskiej (woj.lubelskie). Kobieta uwierzyła telefonicznemu rozmówcy i zezwoliła mu na zdalny dostęp do komputera. W ten sposób z konta bankowego kobiety zniknęła spor suma pieniędzy. Sprawą zajmuje się teraz policja.

Uwierzyła „amerykańskiemu żołnierzowi z Afganistanu”. Straciła majątek

Oszuści nie zmarnują żadnej okazji. Przekonała się o tym 44-latka z Puław (woj. lubelskie), która uwierzyła „amerykańskiemu wojskowemu z...

zobacz więcej

Kilka dni temu na policję zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika firmy zajmującej się handlem kryptowalutami. Mężczyzna oświadczył, że „przejęli” firmę z którą pokrzywdzona wcześniej współpracowała i są zobowiązani rozliczyć zaległe transakcje. Dodał, że kobieta otrzyma z tego tytułu zwrot gotówki. Miała być to suma około 30 tysięcy złotych.

Mężczyzna powiedział kobiecie, że z tego też powodu musi zdalnie sterować jej komputerem. Nieświadoma niczego kobieta zezwoliła na zdalny dostęp. Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami otrzymanymi przez telefon. Zalogowała się do poczty elektronicznej oraz konta bankowego. Mężczyzna twierdził, że do zwrotu należnej jej gotówki niezbędne jest założenie konta w kantorze internetowym. To on wykonywał szereg czynności prosząc ją o wpisanie otrzymanych kodów weryfikacji.

Nagle kobieta zorientowała się, że przelew, który został wykonany pochodził ze środków zgromadzonych na jej koncie. Nie był to obiecany jej przelew zewnętrzny. Po zatwierdzeniu transakcji mężczyzna natychmiast się rozłączył.

Niestety podjęta przez kobietę próba kontaktu z mężczyzną się nie powiodła. Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję. Kobieta skontaktowała się również z bankiem, gdzie zablokowała możliwość korzystania z konta i karty kredytowej. Niestety z konta pokrzywdzonej zginęła już kwota ponad 18 tysięcy złotych.

źródło:
Zobacz więcej